Queens Park Rangers - Chelsea London - 12.04.2015 English version
Data disputării 12.04.2015 - 15:30
Stadion Loftus Road
Localitatea Londra

Meciul din data 12.04.2015 dintre echipele Queens Park Rangers si Chelsea Londra se disputa in localitatea Londra pe stadionul Loftus Road.

Queens Park Rangers: Matthew Phillips, Sandro Raniere, Chinedum Onuoha, Mauricio Isla, Clinton Hill, Karl Henry, Robert Green, Steven Caulker, Joseph Barton, Charlie Austin, Robert Zamora si rezervele: Armand Traoré, Alex McCarthy, Niko Kranjčar, David Hoilett, Richard Dunne, Brandon COMLEY, Reece GREGO-COX.

Chelsea Londra: César Azpilicueta, Gary Cahill, Thibaut Courtois, Didier Drogba, Cesc Fàbregas, Eden Hazard, Branislav Ivanović, Nemanja Matić, Ramires Santos, John Terry, Willian Borges si rezervele: Filipe Luís, Juan Cuadrado, John Obi Mikel, Oscar dos Santos, Kurt Zouma, Petr Čech.

In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ramires Santos si intra Oscar dos Santos
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Didier Drogba
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Willian Borges si intra Juan Cuadrado
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Robert Zamora
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Sandro Raniere
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Sandro Raniere si intra Niko Kranjčar
In minutul 83, schimbare, iese atacant Robert Zamora si intra David Hoilett
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Cesc Fàbregas (mijlocaș central). In minutul 88 al partidei dintre Queens Park Rangers si Chelsea Londra, Chelsea Londra deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș central Cesc Fàbregas si intra Kurt Zouma
In minutul 90+2, schimbare, iese fundaș dreapta Mauricio Isla si intra Richard Dunne

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Chelsea Londra.