Southampton FC - Hull City - 11.04.2015 English version
Data disputării 11.04.2015 - 17:00
Stadion St Mary's Stadium
Localitatea Southampton

Meciul din data 11.04.2015 dintre echipele Southampton FC si Hull City se disputa in localitatea Southampton pe stadionul St Mary's Stadium.

Southampton FC: José Fonte, Kelvin Davis, Steven Davis, Ryan Bertrand, Toby Alderweireld, Maya Yoshida, Victor Wanyama, Morgan Schneiderlin, Graziano Pellè, Sadio Mané, Shane Long si rezervele: Eljero Elia, Nathaniel Clyne, Paulo Gazzaniga, Matt Targett, Dušan Tadić , Harrison Reed, James Ward-Prowse.

Hull City: Tom Huddlestone, Ahmed Elmohamady, Jake Livermore, Paul McShane, Dame N'DOYE, Stephen Quinn, Stephen Harper, Michael Dawson, James Chester, Alex Bruce, Omatsone Aluko si rezervele: Alexandru Cătălin NEAGU, Allan McGregor, Andrew Robertson, Liam Rosenior, Yannick Sagbo, Mohamed Diamé, Robert Brady.

In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Graziano Pellè
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Victor Wanyama
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Victor Wanyama si intra James Ward-Prowse
In minutul 56, Southampton FC - Hull City, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Southampton FC de James Ward-Prowse
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Sadio Mané si intra Dušan Tadić
In minutul 64, schimbare, iese fundaș dreapta James Chester si intra Mohamed Diamé
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Tom Huddlestone si intra Yannick Sagbo
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș dreapta Shane Long si intra Eljero Elia
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Graziano Pellè (atacant). In minutul 81 al partidei dintre Southampton FC si Hull City, scorul devine 2 - 0.
In minutul 84, schimbare, iese atacant Omatsone Aluko si intra Alexandru Cătălin NEAGU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Southampton FC.