Sunderland AFC - Crystal Palace - 11.04.2015 English version
Data disputării 11.04.2015 - 17:00
Stadion Stadium of Light
Localitatea Sunderland

Meciul din data 11.04.2015 dintre echipele Sunderland AFC si Crystal Palace se disputa in localitatea Sunderland pe stadionul Stadium of Light.

Sunderland AFC: Jermain Defoe, Costel Fane PANTILIMON, John O'Shea, Billy Jones, Jordi Gómez, Steven Fletcher, Lee Cattermole, Jack Rodwell, Connor Wickham, Santiago Vergini, Patrick van Aanholt si rezervele: Vito Mannone, Constantin MOLDOVEANU, Daniel Graham, William Buckley, Liam Bridcutt, Anthony Reveillere.

Crystal Palace: Glenn Murray, Pape SOUARÉ, Julián Speroni, Joel Ward, Wilfried Zaha, Jason Puncheon, James McArthur, Mile Jedinak, Scott Dann, Yannick Bolasie, Damien Delaney si rezervele: Yaya Sanogo, Joseph Ledley, Martin Kelly, Wayne Hennessey, Brede Hangeland, Dwight Gayle, Shola Ameobi.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Jack Rodwell
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Scott Dann
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Lee Cattermole
In minutul 35, schimbare, iese fundaș stânga Pape SOUARÉ si intra Martin Kelly
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Glenn Murray (atacant). In minutul 48 al partidei dintre Sunderland AFC si Crystal Palace, Crystal Palace deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Yannick Bolasie (atacant). In minutul 51 al partidei dintre Sunderland AFC si Crystal Palace, scorul devine 0 - 2.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Jordi Gómez si intra Constantin MOLDOVEANU
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Lee Cattermole si intra Liam Bridcutt
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, James McArthur
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta James McArthur si intra Joseph Ledley
In minutul 71, schimbare, iese atacant Yannick Bolasie si intra Yaya Sanogo
GOOOL! Gol marcat pentru Sunderland AFC de Connor Wickham (atacant). In minutul 90 al partidei dintre Sunderland AFC si Crystal Palace, scorul devine 1 - 4.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Crystal Palace.