Tottenham Hotspur - Aston Villa - 11.04.2015 English version
Data disputării 11.04.2015 - 17:00
Stadion White Hart Lane
Localitatea Londra

Meciul din data 11.04.2015 dintre echipele Tottenham Hotspur si Aston Villa se disputa in localitatea Londra pe stadionul White Hart Lane.

Tottenham Hotspur: Daniel Rose, Ryan Mason, Harry Kane, Federico Fazio, Christian Eriksen, Vlad Iulian CHIRICHEŞ, Nacer Chadli, Nabil Bentaleb, Andros Townsend, Michel Vorm, Eric Dier si rezervele: DeAndre Yedlin, Roberto Soldado, Érik Lamela, Paulinho Júnior, Bradley Friedel, Benjamin Davies, Benjamin Stambouli.

Aston Villa: Jack Grealish, Leandro Bacuna, Christian Benteke, Ciaran Clark, Tom Cleverley, Fabian Delph, Brad Guzan, Kieran Richardson, Carlos Sánchez, Ron Vlaar, Gabriel Agbonlahor si rezervele: Nathan Baker, Joe Cole, Shay Given, Matthew Lowton, Charles N'Zogbia, Jores Okore, Andreas Weimann.

In minutul 18, schimbare, iese fundaș central Ciaran Clark si intra Nathan Baker
GOOOL! Gol marcat pentru Aston Villa de Christian Benteke (atacant). In minutul 35 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Aston Villa, Aston Villa deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Carlos Sánchez
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Nacer Chadli si intra Roberto Soldado
In minutul 63, schimbare, iese atacant Jack Grealish si intra Andreas Weimann
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Nabil Bentaleb
In minutul 70, schimbare, iese atacant Gabriel Agbonlahor si intra Joe Cole
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andros Townsend si intra Érik Lamela
In minutul 79, schimbare, iese fundaș dreapta Vlad Iulian CHIRICHEŞ si intra DeAndre Yedlin
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Christian Benteke
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Daniel Rose
In minutul 90+4, jucatorul echipei Aston Villa, Carlos Sánchez a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Aston Villa ramane din minutul 90+4 in 10 jucatori.
In minutul 90+6, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Érik Lamela
In minutul 90+7, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Kieran Richardson

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Aston Villa.

AGBONLAHOR
18’ Ciaran CLARK
Nathan BAKER
0 - 1 35’ Christian BENTEKE
58’ Carlos SANCHEZ
Nacer CHADLI
Roberto SOLDADO
62’
63’ Jack GREALISH
Andreas WEIMANN
Nabil BENTALEB 66’
70’ Gabriel AGBONLAHOR
Joe COLE
Andros TOWNSEND
Érik LAMELA
79’
Vlad CHIRICHEŞ
DeAndre YEDLIN
79’
81’ Christian BENTEKE
Daniel ROSE 90+3’
90+4’ Carlos SANCHEZ
Érik LAMELA 90+6’
90+7’ Kieran RICHARDSON