West Bromwich Albion - Leicester City - 11.04.2015 English version
Data disputării 11.04.2015 - 17:00
Stadion The Hawthorns
Localitatea West Bromwich Albion

Meciul din data 11.04.2015 dintre echipele West Bromwich Albion si Leicester City se disputa in localitatea West Bromwich Albion pe stadionul The Hawthorns.

West Bromwich Albion: Claudio Yacob, Glyn Oliver Myhill , James Morrison, Gareth McAuley, Joleon Lescott, Brown Ideye, Craig Gardner, Darren Fletcher, Christopher Brunt, Saido Berahino, Craig Dawson si rezervele: Jonas Olsson, Callum McManaman, Christopher Baird, Victor Anichebe, Jack Joseph ROSE, Stéphane Sessègnon, Andre Wisdom.

Leicester City: Esteban Cambiasso, Ritchie De Laet, Robert Huth, Matthew James, Westley Morgan, David Nugent, Jeffrey Schlupp, Kasper Schmeichel, Leonardo Ulloa, Jamie Vardy, Marc Albrighton si rezervele: Daniel Drinkwater, Andrew King, Paul Konchesky, Andrej Kramarić, Riyad Mahrez, Mark Schwarzer, Marcin Wasilewski.

GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Darren Fletcher (mijlocaș central). In minutul 08 al partidei dintre West Bromwich Albion si Leicester City, West Bromwich Albion deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de David Nugent (atacant). In minutul 20 al partidei dintre West Bromwich Albion si Leicester City, Leicester City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Craig Gardner (mijlocaș dreapta). In minutul 26 al partidei dintre West Bromwich Albion si Leicester City, scorul devine 2 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Ritchie De Laet si intra Marcin Wasilewski
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Craig Gardner
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Marc Albrighton
In minutul 60, schimbare, iese atacant Brown Ideye si intra Victor Anichebe
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Matthew James si intra Andrew King
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Darren Fletcher
In minutul 64, schimbare, iese atacant Leonardo Ulloa si intra Riyad Mahrez
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Craig Gardner si intra Jonas Olsson
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Robert Huth
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Robert Huth (fundaș central). In minutul 80 al partidei dintre West Bromwich Albion si Leicester City, Leicester City reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga James Morrison si intra Stéphane Sessègnon
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Jamie Vardy (mijlocaș stânga). In minutul 90+1 al partidei dintre West Bromwich Albion si Leicester City, scorul devine 2 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Leicester City.