West Ham United - Stoke City - 11.04.2015 English version
Data disputării 11.04.2015 - 17:00
Stadion Boleyn Ground
Localitatea Londra

Meciul din data 11.04.2015 dintre echipele West Ham United si Stoke City se disputa in localitatea Londra pe stadionul Boleyn Ground.

West Ham United: Miodrag MITROVIĆ, Andrei SÂNTEAN, James Collins, Enner Valencia, Alexandre Song, Diafra Sakho, Mark Noble, Cheikhou Kouyaté, Carl Jenkinson, Stewart Downing, Winston Reid si rezervele: Carlton Cole, Morgan Amalfitano, Jussi Jääskeläinen, Joseph O'Brien, Anderson Luiz de Carvalho "NÉNÉ", Kevin Nolan, Matthew Jarvis.

Stoke City: Victor Moses, Steven N'Zonzi, Ryan Shawcross, Jonathan Walters, Glenn Whelan, Marc Wilson, Philipp Wollscheid, Geoffrey Cameron, Asmir Begović, Marko Arnautović, Charlie Adam si rezervele: Peter Crouch, Mame Biram Diouf, Stephen Ireland, Jack Butland, Erik Pieters, Steven Sidwell, Phillip Bardsley.

GOOOL! Gol marcat pentru West Ham United de Andrei SÂNTEAN (fundaș stânga). In minutul 07 al partidei dintre West Ham United si Stoke City, West Ham United deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, James Collins
In minutul 44, schimbare, iese mijlocaș stânga Victor Moses si intra Mame Biram Diouf
In minutul 49, schimbare, iese fundaș stânga Marc Wilson si intra Erik Pieters
In minutul 59, schimbare, iese atacant Diafra Sakho si intra Carlton Cole
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș defensiv Glenn Whelan si intra Stephen Ireland
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandre Song si intra Kevin Nolan
In minutul 78, schimbare, iese atacant Enner Valencia si intra Morgan Amalfitano
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Kevin Nolan
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Carlton Cole
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Marko Arnautović (mijlocaș dreapta). In minutul 90+5 al partidei dintre West Ham United si Stoke City, Stoke City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.