Aston Villa - Queens Park Rangers - 07.04.2015 English version
Data disputării 07.04.2015 - 21:45
Stadion Villa Park
Localitatea Birmingham

Meciul din data 07.04.2015 dintre echipele Aston Villa si Queens Park Rangers se disputa in localitatea Birmingham pe stadionul Villa Park.

Aston Villa: Ron Vlaar, Leandro Bacuna, Carlos Sánchez, Kieran Richardson, Jack Grealish, Brad Guzan, Fabian Delph, Tom Cleverley, Ciaran Clark, Christian Benteke, Gabriel Agbonlahor si rezervele: Andreas Weimann, Jores Okore, Charles N'Zogbia, Matthew Lowton, Joe Cole, Nathan Baker, Shay Given.

Queens Park Rangers: Mauricio Isla, Charlie Austin, Joseph Barton, Steven Caulker, Robert Green, Clinton Hill, Niko Kranjčar, Chinedum Onuoha, Matthew Phillips, Sandro Raniere, Robert Zamora si rezervele: Michael Doughty, Reece GREGO-COX, David Hoilett, Alex McCarthy, Armand Traoré.

GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Matthew Phillips (mijlocaș dreapta). In minutul 07 al partidei dintre Aston Villa si Queens Park Rangers, Queens Park Rangers deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Aston Villa de Christian Benteke (atacant). In minutul 10 al partidei dintre Aston Villa si Queens Park Rangers, Aston Villa reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Aston Villa de Christian Benteke (atacant). In minutul 33 al partidei dintre Aston Villa si Queens Park Rangers, scorul devine 2 - 1.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Sandro Raniere
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Niko Kranjčar
In minutul 52, schimbare, iese fundaș dreapta Mauricio Isla si intra Armand Traoré
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș stânga Niko Kranjčar si intra Karl Henry
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Clinton Hill (fundaș stânga). In minutul 55 al partidei dintre Aston Villa si Queens Park Rangers, Queens Park Rangers reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Charlie Austin
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Sandro Raniere si intra Michael Doughty
In minutul 70, schimbare, iese atacant Jack Grealish si intra Joe Cole
In minutul 75, schimbare, iese fundaș dreapta Leandro Bacuna si intra Matthew Lowton
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Charlie Austin (atacant). In minutul 78 al partidei dintre Aston Villa si Queens Park Rangers, scorul devine 2 - 3.
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Tom Cleverley si intra Charles N'Zogbia
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Clinton Hill

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 3 - 3.