Chelsea London - Manchester United - 18.04.2015 English version
Data disputării 18.04.2015 - 19:30
Stadion Stamford Bridge
Localitatea Londra

Meciul din data 18.04.2015 dintre echipele Chelsea Londra si Manchester United se disputa in localitatea Londra pe stadionul Stamford Bridge.

Chelsea Londra: Gary Cahill, Nemanja Matić, Branislav Ivanović, Eden Hazard, Cesc Fàbregas, Didier Drogba, Thibaut Courtois, César Azpilicueta, Oscar dos Santos, Kurt Zouma, John Terry si rezervele: Filipe Luís, Juan Cuadrado, Petr Čech, Willian Borges, Dominik Solanke, Ramires Santos, John Obi Mikel.

Manchester United: Wayne Rooney, Luke Shaw, Christopher Smalling, Antonio Valencia, Ashley Young, Patrick McNair, Juan Mata, Marouane Fellaini, Ander Herrera, Radamel Falcao, David de Gea si rezervele: Andreas PEREIRA, Víctor Valdés, Robin van Persie, Rafael Pereira, Nicolae IONESCU, Ángel Di María, Tyler Blackett.

GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Eden Hazard (mijlocaș stânga). In minutul 38 al partidei dintre Chelsea Londra si Manchester United, Chelsea Londra deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Didier Drogba
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Branislav Ivanović
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Oscar dos Santos
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Oscar dos Santos si intra Ramires Santos
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Ashley Young si intra Ángel Di María
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Juan Mata si intra Nicolae IONESCU
In minutul 80, schimbare, iese fundaș stânga Luke Shaw si intra Tyler Blackett
In minutul 90+3, schimbare, iese mijlocaș central Cesc Fàbregas si intra John Obi Mikel
In minutul 90+4, schimbare, iese mijlocaș stânga Eden Hazard si intra Willian Borges
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Ander Herrera

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Chelsea Londra.