Crystal Palace - West Bromwich Albion - 18.04.2015 English version
Data disputării 18.04.2015 - 17:00
Stadion Selhurst Park
Localitatea Londra

Meciul din data 18.04.2015 dintre echipele Crystal Palace si West Bromwich Albion se disputa in localitatea Londra pe stadionul Selhurst Park.

Crystal Palace: Glenn Murray, Wilfried Zaha, Jason Puncheon, James McArthur, Joseph Ledley, Mile Jedinak, Scott Dann, Yannick Bolasie, Julián Speroni, Joel Ward, Damien Delaney si rezervele: Martin Kelly, Wayne Hennessey, Brede Hangeland, Dwight Gayle, Shola Ameobi, Yaya Sanogo, Pape SOUARÉ.

West Bromwich Albion: Gareth McAuley, Saido Berahino, Christopher Brunt, Craig Dawson, Darren Fletcher, Craig Gardner, Joleon Lescott, James Morrison, Glyn Oliver Myhill , Claudio Yacob, Victor Anichebe si rezervele: Christopher Baird, Brown Ideye, Callum McManaman, Jonas Olsson, Jack Joseph ROSE, Stéphane Sessègnon, Andre Wisdom.

GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de James Morrison (mijlocaș dreapta). In minutul 02 al partidei dintre Crystal Palace si West Bromwich Albion, West Bromwich Albion deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Gareth McAuley
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Mile Jedinak si intra Dwight Gayle
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Joseph Ledley si intra Pape SOUARÉ
GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Craig Gardner (mijlocaș stânga). In minutul 53 al partidei dintre Crystal Palace si West Bromwich Albion, scorul devine 0 - 2.
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Scott Dann
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Jason Puncheon
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Yannick Bolasie
In minutul 71, schimbare, iese fundaș dreapta Craig Dawson si intra Andre Wisdom
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Craig Gardner
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Christopher Brunt
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central James McArthur si intra Yaya Sanogo
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Craig Gardner si intra Jonas Olsson
In minutul 88, schimbare, iese atacant Saido Berahino si intra Christopher Baird

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa West Bromwich Albion.

0 - 1 02’ James MORRISON
14’ Gareth MCAULEY
Mile JEDINAK
Dwight GAYLE
46’
Joseph LEDLEY
Pape SOUARÉ
46’
0 - 2 53’ Craig GARDNER
Scott DANN 54’
Jason PUNCHEON 61’
Yannick BOLASIE 69’
71’ Craig DAWSON
Andre WISDOM
79’ Craig GARDNER
79’ Christopher BRUNT