Everton FC - Burnley FC - 18.04.2015 English version
Data disputării 18.04.2015 - 17:00
Stadion Goodison Park
Localitatea Liverpool

Meciul din data 18.04.2015 dintre echipele Everton FC si Burnley FC se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Goodison Park.

Everton FC: James McCarthy, WILLIE Hortencio Barbosa, Arouna Koné, Philip Jagielka, Tim Howard, Séamus Coleman, Gareth Barry, Ross Barkley, Leighton Baines, Kevin Mirallas, John Stones si rezervele: Muhamed Bešić, Romelu Lukaku, Luke Garbutt, Antolín Alcaraz, Joel Robles, Steven Naismith, Aiden McGeady.

Burnley FC: Jason Shackell, Kieran Trippier, Sam Vokes, Ben Mee, Robert BOGDAN, Daniel Ings, Tom Heaton, George Boyd, Ashley Barnes, Scott Arfield, Michael Duff si rezervele: Ross Wallace, Stephen Ward, Matthew Taylor, Michael Kightly, Lukas Jutkiewicz, Michael Keane, Matthew Gilks.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Ashley Barnes
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Kevin Mirallas (mijlocaș stânga). In minutul 29 al partidei dintre Everton FC si Burnley FC, Everton FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45+2, jucatorul echipei Burnley FC, Ashley Barnes a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Burnley FC ramane din minutul 45+2 in 10 jucatori.
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Kevin Mirallas
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Scott Arfield
In minutul 59, schimbare, iese atacant Sam Vokes si intra Lukas Jutkiewicz
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Jason Shackell
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Kevin Mirallas si intra Romelu Lukaku
In minutul 80, schimbare, iese atacant Arouna Koné si intra Steven Naismith
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta George Boyd si intra Ross Wallace
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Robert BOGDAN si intra Matthew Taylor
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central James McCarthy si intra Muhamed Bešić

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Everton FC.