Leicester City - Swansea City - 18.04.2015 English version
Data disputării 18.04.2015 - 17:00
Stadion King Power
Localitatea Leicester

Meciul din data 18.04.2015 dintre echipele Leicester City si Swansea City se disputa in localitatea Leicester pe stadionul King Power.

Leicester City: Kasper Schmeichel, Marcin Wasilewski, Jeffrey Schlupp, Westley Morgan, Andrej Kramarić, Andrew King, Robert Huth, Esteban Cambiasso, Marc Albrighton, Leonardo Ulloa, Jamie Vardy si rezervele: Mark Schwarzer, Riyad Mahrez, Thomas Lawrence, Paul Konchesky, Daniel Drinkwater, Ritchie De Laet, Matthew James.

Swansea City: Ki Sung-yueng, Jack Cork, Łukasz Fabiański, Federico Fernández, Nélson Oliveira, Àngel Rangel, Wayne Routledge, Jonjo Shelvey, Gylfi Sigurðsson, Ashley Williams, Jordi Amat si rezervele: Kyle Bartley, Leon Britton, Nathan Dyer, Marvin Emnes, Matthew GRIMES, Jefferson Montero, Gerhard Tremmel.

In minutul 03, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Jordi Amat
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Leonardo Ulloa (atacant). In minutul 15 al partidei dintre Leicester City si Swansea City, Leicester City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Marcin Wasilewski si intra Ritchie De Laet
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Ki Sung-yueng si intra Jefferson Montero
In minutul 68, schimbare, iese atacant Leonardo Ulloa si intra Riyad Mahrez
In minutul 70, schimbare, iese atacant Wayne Routledge si intra Nathan Dyer
In minutul 74, schimbare, iese atacant Andrej Kramarić si intra Daniel Drinkwater
In minutul 75, schimbare, iese atacant Nélson Oliveira si intra Marvin Emnes
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Jonjo Shelvey
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Andrew King (mijlocaș central). In minutul 89 al partidei dintre Leicester City si Swansea City, scorul devine 2 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Leicester City.