Newcastle United - Tottenham Hotspur - 19.04.2015 English version
Data disputării 19.04.2015 - 18:00
Stadion St. James Park
Localitatea Newcastle-upon-Tyne

Meciul din data 19.04.2015 dintre echipele Newcastle United si Tottenham Hotspur se disputa in localitatea Newcastle-upon-Tyne pe stadionul St. James Park.

Newcastle United: Ayoze Pérez, Tim Krul, Daryl Janmaat, Yoan Gouffran, Fabricio Coloccini, Jack Colback, Rémy Cabella, Vurnon Anita, Mehdi Abeid, Ryan Taylor, Mike Williamson si rezervele: Gabriel Obertan, Freddie Woodman, Olivier KEMEN, Samuel Ameobi, Emmanuel Rivière, Mihai IONESCU.

Tottenham Hotspur: Harry Kane, Nacer Chadli, Eric Dier, Christian Eriksen, Federico Fazio, Paulinho Júnior, Érik Lamela, Daniel Rose, Jan Vertonghen, Michel Vorm, Nabil Bentaleb si rezervele: Benjamin Davies, Mousa Dembélé, Bradley Friedel, Ryan Mason, Roberto Soldado, Andros Townsend, DeAndre Yedlin.

GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Nacer Chadli (mijlocaș stânga). In minutul 30 al partidei dintre Newcastle United si Tottenham Hotspur, Tottenham Hotspur deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Jack Colback
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Paulinho Júnior
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Érik Lamela
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Yoan Gouffran si intra Samuel Ameobi
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Jack Colback (mijlocaș defensiv). In minutul 46 al partidei dintre Newcastle United si Tottenham Hotspur, Newcastle United reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mehdi Abeid si intra Gabriel Obertan
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Christian Eriksen (mijlocaș central). In minutul 53 al partidei dintre Newcastle United si Tottenham Hotspur, scorul devine 1 - 2.
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Jan Vertonghen
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Rémy Cabella
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vurnon Anita si intra Mihai IONESCU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Nacer Chadli si intra Mousa Dembélé
In minutul 82, schimbare, iese fundaș stânga Daniel Rose si intra Benjamin Davies
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Nabil Bentaleb
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș defensiv Paulinho Júnior si intra Ryan Mason
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Harry Kane (atacant). In minutul 90+1 al partidei dintre Newcastle United si Tottenham Hotspur, scorul devine 1 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Tottenham Hotspur.