Stoke City - Southampton FC - 18.04.2015 English version
Data disputării 18.04.2015 - 17:00
Stadion Britannia
Localitatea Stoke-en-Trent

Meciul din data 18.04.2015 dintre echipele Stoke City si Southampton FC se disputa in localitatea Stoke-en-Trent pe stadionul Britannia.

Stoke City: Stephen Ireland, Mame Biram Diouf, Geoffrey Cameron, Asmir Begović, Marko Arnautović, Erik Pieters, Glenn Whelan, Jonathan Walters, Ryan Shawcross, Steven N'Zonzi, Philipp Wollscheid si rezervele: Charlie Adam, Peter Crouch, Jack Butland, Phillip Bardsley, Marc Wilson, Dionatan Teixeira, Steven Sidwell.

Southampton FC: Sadio Mané, Graziano Pellè, Morgan Schneiderlin, Dušan Tadić , Maya Yoshida, José Fonte, Kelvin Davis, Steven Davis, Nathaniel Clyne, Ryan Bertrand, Toby Alderweireld si rezervele: Paulo Gazzaniga, Harrison Reed, Matt Targett, James Ward-Prowse, Shane Long, Florin GARDOȘ, Eljero Elia.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, José Fonte
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Morgan Schneiderlin (mijlocaș defensiv). In minutul 22 al partidei dintre Stoke City si Southampton FC, Southampton FC deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Nathaniel Clyne
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Stephen Ireland si intra Charlie Adam
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Mame Biram Diouf (atacant). In minutul 47 al partidei dintre Stoke City si Southampton FC, Stoke City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Toby Alderweireld
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Dušan Tadić si intra James Ward-Prowse
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Glenn Whelan si intra Steven Sidwell
In minutul 76, schimbare, iese atacant Mame Biram Diouf si intra Peter Crouch
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Charlie Adam (rezervă). In minutul 84 al partidei dintre Stoke City si Southampton FC, scorul devine 2 - 1.
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Steven Davis si intra Eljero Elia
In minutul 86, schimbare, iese fundaș stânga Ryan Bertrand si intra Shane Long
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Eljero Elia

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Stoke City.

PELLE
15’ José FONTE
0 - 1 22’ Morgan SCHNEIDERLIN
38’ Nathaniel CLYNE
Stephen IRELAND
Charlie ADAM
46’
1 - 1 Mame DIOUF 47’
49’ Toby ALDERWEIRELD