Burnley FC - Leicester City - 25.04.2015 English version
Data disputării 25.04.2015 - 17:00
Stadion Turf Moor
Localitatea Burnley

Meciul din data 25.04.2015 dintre echipele Burnley FC si Leicester City se disputa in localitatea Burnley pe stadionul Turf Moor.

Burnley FC: Robert BOGDAN, Daniel Ings, Tom Heaton, Michael Duff, George Boyd, Scott Arfield, Kieran Trippier, Matthew Taylor, Jason Shackell, Ben Mee, Lukas Jutkiewicz si rezervele: Matthew Gilks, Michael Keane, Stephen Ward, Ross Wallace, Marvin Sordell, Michael Kightly, Fredrik ULVESTAD.

Leicester City: Andrew King, Westley Morgan, Kasper Schmeichel, Leonardo Ulloa, Jamie Vardy, Marcin Wasilewski, Paul Konchesky, Robert Huth, Daniel Drinkwater, Esteban Cambiasso, Marc Albrighton si rezervele: Riyad Mahrez, Andrej Kramarić, Mark Schwarzer, Matthew Upson, Christopher Wood, Matthew James, Ritchie De Laet.

GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Jamie Vardy (atacant). In minutul 60 al partidei dintre Burnley FC si Leicester City, Leicester City deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 65, schimbare, iese atacant Leonardo Ulloa si intra Andrej Kramarić
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Ben Mee
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta George Boyd si intra Ross Wallace
In minutul 71, schimbare, iese atacant Lukas Jutkiewicz si intra Marvin Sordell
In minutul 72, schimbare, iese fundaș dreapta Marc Albrighton si intra Ritchie De Laet
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Daniel Ings
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Daniel Drinkwater si intra Matthew James
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Ross Wallace
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș stânga Matthew Taylor si intra Michael Kightly

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Leicester City.

0 - 1 60’ Jamie VARDY
65’ Leonardo ULLOA
Andrej KRAMARIC
Ben MEE 66’
George BOYD
Ross WALLACE
71’
Lukas JUTKIEWICZ
Marvin SORDELL
71’
72’ Marc ALBRIGHTON
Ritchie DE LAET
Daniel INGS 73’
77’ Daniel DRINKWATER