Everton FC - Manchester United - 26.04.2015 English version
Data disputării 26.04.2015 - 15:30
Stadion Goodison Park
Localitatea Liverpool

Meciul din data 26.04.2015 dintre echipele Everton FC si Manchester United se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Goodison Park.

Everton FC: James McCarthy, John Stones, Romelu Lukaku, WILLIE Hortencio Barbosa, Philip Jagielka, Tim Howard, Séamus Coleman, Gareth Barry, Ross Barkley, Leighton Baines, Leon Osman si rezervele: Kevin Mirallas, Arouna Koné, Luke Garbutt, Antolín Alcaraz, Steven Naismith, Joel Robles, Muhamed Bešić.

Manchester United: Patrick McNair, Daley Blind, David de Gea, Marouane Fellaini, Ander Herrera, Juan Mata, Wayne Rooney, Luke Shaw, Christopher Smalling, Antonio Valencia, Ashley Young si rezervele: Ángel Di María, Radamel Falcao, Nicolae IONESCU, Andreas PEREIRA, Víctor Valdés, Robin van Persie, Tyler Blackett.

GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de James McCarthy (mijlocaș central). In minutul 05 al partidei dintre Everton FC si Manchester United, Everton FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Marouane Fellaini
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de John Stones (fundaș central). In minutul 35 al partidei dintre Everton FC si Manchester United, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Marouane Fellaini si intra Radamel Falcao
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Juan Mata si intra Ángel Di María
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Luke Shaw
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Leon Osman si intra Kevin Mirallas
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Kevin Mirallas (rezervă). In minutul 74 al partidei dintre Everton FC si Manchester United, scorul devine 3 - 0.
In minutul 87, schimbare, iese atacant Romelu Lukaku si intra Arouna Koné
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Ross Barkley si intra Steven Naismith
In minutul 88, schimbare, iese atacant Wayne Rooney si intra Robin van Persie

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Everton FC.

1 - 0 James MCCARTHY 05’
12’ Marouane FELLAINI
2 - 0 John STONES 35’
46’ Marouane FELLAINI