Manchester City - Aston Villa - 25.04.2015 English version
Data disputării 25.04.2015 - 19:30
Stadion City of Manchester
Localitatea Manchester

Meciul din data 25.04.2015 dintre echipele Manchester City si Aston Villa se disputa in localitatea Manchester pe stadionul City of Manchester.

Manchester City: David Silva, Pablo Zabaleta, Yaya Touré, Jesús Navas, Eliaquim Mangala, Frank Lampard, Aleksandar Kolarov, Joe Hart, Martín Demichelis, Sergio Agüero, Fernando Reges si rezervele: Bacary Sagna, James Milner, Fernandinho Luiz Roza, Edin Džeko, Willy Caballero, Dedryck Boyata, Wilfried Bony.

Aston Villa: Christian Benteke, Tom Cleverley, Fabian Delph, Jack Grealish, Brad Guzan, Jores Okore, Kieran Richardson, Carlos Sánchez, Ron Vlaar, Ashley Westwood, Leandro Bacuna si rezervele: Matthew Lowton, Aly Cissokho, Joe Cole, Shay Given, Charles N'Zogbia, Philippe Senderos, Andreas Weimann.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Sergio Agüero (atacant). In minutul 03 al partidei dintre Manchester City si Aston Villa, Manchester City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, David Silva
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Yaya Touré si intra Fernandinho Luiz Roza
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Frank Lampard si intra James Milner
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Ashley Westwood
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Carlos Sánchez
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Aleksandar Kolarov (fundaș stânga). In minutul 66 al partidei dintre Manchester City si Aston Villa, scorul devine 2 - 0.
In minutul 68, schimbare, iese rezervă Andreas Weimann si intra Charles N'Zogbia
GOOOL! Gol marcat pentru Aston Villa de Tom Cleverley (mijlocaș central). In minutul 68 al partidei dintre Manchester City si Aston Villa, scorul devine 2 - 1.
In minutul 83, schimbare, iese atacant Sergio Agüero si intra Wilfried Bony
GOOOL! Gol marcat pentru Aston Villa de Carlos Sánchez (mijlocaș central). In minutul 85 al partidei dintre Manchester City si Aston Villa, Aston Villa reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 87, schimbare, iese fundaș dreapta Leandro Bacuna si intra Matthew Lowton
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Fernandinho Luiz Roza (rezervă). In minutul 89 al partidei dintre Manchester City si Aston Villa, scorul devine 3 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Manchester City.