Stoke City - Sunderland AFC - 25.04.2015 English version
Data disputării 25.04.2015 - 17:00
Stadion Britannia
Localitatea Stoke-en-Trent

Meciul din data 25.04.2015 dintre echipele Stoke City si Sunderland AFC se disputa in localitatea Stoke-en-Trent pe stadionul Britannia.

Stoke City: Erik Pieters, Ryan Shawcross, Steven N'Zonzi, Stephen Ireland, Mame Biram Diouf, Geoffrey Cameron, Marko Arnautović, Charlie Adam, Jonathan Walters, Philipp Wollscheid, Asmir Begović si rezervele: Marc Wilson, Peter Odemwingie, Peter Crouch, Jack Butland, Phillip Bardsley, Steven Sidwell, Glenn Whelan.

Sunderland AFC: Billy Jones, William Buckley, Lee Cattermole, Sebastián Coates, Jermain Defoe, Jordi Gómez, John O'Shea, Costel Fane PANTILIMON, Jack Rodwell, Patrick van Aanholt, Connor Wickham si rezervele: Liam Agnew, Liam Bridcutt, Daniel Graham, Vito Mannone, Anthony Reveillere, Santiago Vergini.

GOOOL! Gol marcat pentru Sunderland AFC de Connor Wickham (atacant). In minutul 01 al partidei dintre Stoke City si Sunderland AFC, Sunderland AFC deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Lee Cattermole
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Charlie Adam (mijlocaș defensiv). In minutul 27 al partidei dintre Stoke City si Sunderland AFC, Stoke City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta William Buckley si intra Daniel Graham
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Mame Biram Diouf
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Philipp Wollscheid
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, John O'Shea
In minutul 71, schimbare, iese atacant Mame Biram Diouf si intra Peter Crouch
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Billy Jones
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Jonathan Walters si intra Peter Odemwingie
In minutul 87, schimbare, iese fundaș dreapta Geoffrey Cameron si intra Phillip Bardsley