Aston Villa - Everton FC - 02.05.2015 English version
Data disputării 02.05.2015 - 17:00
Stadion Villa Park
Localitatea Birmingham

Meciul din data 02.05.2015 dintre echipele Aston Villa si Everton FC se disputa in localitatea Birmingham pe stadionul Villa Park.

Aston Villa: Christian Benteke, Ashley Westwood, Ron Vlaar, Kieran Richardson, Jores Okore, Jack Grealish, Shay Given, Fabian Delph, Tom Cleverley, Leandro Bacuna, Charles N'Zogbia si rezervele: Andreas Weimann, Scott Sinclair, Philippe Senderos, Carlos Sánchez, Alan Hutton, Brad Guzan, Joe Cole.

Everton FC: si rezervele: .

GOOOL! Gol marcat pentru Aston Villa de Christian Benteke (atacant). In minutul 10 al partidei dintre Aston Villa si Everton FC, Aston Villa deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Aston Villa de Christian Benteke (atacant). In minutul 45 al partidei dintre Aston Villa si Everton FC, scorul devine 2 - 0.
In minutul 59, Aston Villa - Everton FC, scor 2 - 1, gol din penalty transformat pentru Everton FC de Romelu Lukaku
GOOOL! Gol marcat pentru Aston Villa de Tom Cleverley (mijlocaș central). In minutul 64 al partidei dintre Aston Villa si Everton FC, scorul devine 3 - 1.
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Séamus Coleman
In minutul 75, schimbare, iese Steven Naismith si intra Ross Barkley
In minutul 75, schimbare, iese Kevin Mirallas si intra Leon Osman
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ashley Westwood si intra Carlos Sánchez
In minutul 81, schimbare, iese rezervă Alan Hutton si intra Leandro Bacuna
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Ron Vlaar
In minutul 90, schimbare, iese atacant Charles N'Zogbia si intra Joe Cole
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Philip Jagielka (). In minutul 90+2 al partidei dintre Aston Villa si Everton FC, scorul devine 3 - 2.
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Shay Given

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Aston Villa.