Chelsea London - Crystal Palace - 03.05.2015 English version
Data disputării 03.05.2015 - 15:30
Stadion Stamford Bridge
Localitatea Londra

Meciul din data 03.05.2015 dintre echipele Chelsea Londra si Crystal Palace se disputa in localitatea Londra pe stadionul Stamford Bridge.

Chelsea Londra: Nemanja Matić, Branislav Ivanović, Eden Hazard, Cesc Fàbregas, Didier Drogba, Thibaut Courtois, Gary Cahill, César Azpilicueta, John Terry, Willian Borges, Juan Cuadrado si rezervele: John Obi Mikel, Petr Čech, Loïc Rémy, Filipe Luís, Ruben Loftus-Cheek, Kurt Zouma.

Crystal Palace: Adrian Mariappa, Scott Dann, Damien Delaney, Joseph Ledley, James McArthur, Jordon Mutch, Jason Puncheon, Julián Speroni, Joel Ward, Wilfried Zaha, Yannick Bolasie si rezervele: Lee CHUNG-YONG, Brede Hangeland, Wayne Hennessey, Mile Jedinak, Martin Kelly, Glenn Murray, Yaya Sanogo.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Scott Dann
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Branislav Ivanović
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, John Terry
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Eden Hazard (mijlocaș stânga). In minutul 45 al partidei dintre Chelsea Londra si Crystal Palace, Chelsea Londra deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Adrian Mariappa
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Juan Cuadrado si intra John Obi Mikel
In minutul 60, schimbare, iese fundaș dreapta Adrian Mariappa si intra Martin Kelly
In minutul 61, schimbare, iese atacant Jordon Mutch si intra Glenn Murray
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Jason Puncheon si intra Yaya Sanogo
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Willian Borges si intra Kurt Zouma
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș stânga Eden Hazard si intra Filipe Luís

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Chelsea Londra.

BOLASIE
23’ Scott DANN
Branislav IVANOVIC 27’
John TERRY 38’
1 - 0 Eden HAZARD 45’
45+2’ Adrian MARIAPPA