Hull City - Arsenal London - 04.05.2015 English version
Data disputării 04.05.2015 - 22:00
Stadion KC Stadium
Localitatea Kingston upon Hull

Meciul din data 04.05.2015 dintre echipele Hull City si Arsenal Londra se disputa in localitatea Kingston upon Hull pe stadionul KC Stadium.

Hull City: Stephen Quinn, Dame N'DOYE, Paul McShane, Jake Livermore, Stephen Harper, Ahmed Elmohamady, Michael Dawson, James Chester, Robert Brady, Omatsone Aluko, Tom Huddlestone si rezervele: Andrew Robertson, Liam Rosenior, David Meyler, Allan McGregor, Nikica Jelavić, Alexandru Cătălin NEAGU, Alex Bruce.

Arsenal Londra: Nacho Monreal, Santiago Cazorla, Francis Coquelin, Olivier Giroud, Laurent Koscielny, Per Mertesacker, David Ospina, Otto DEMBROVSCHI, Alexis Sánchez, Mesut Özil, Héctor BELLERIN si rezervele: Mathieu Flamini, Gabriel Armando de Abreu, Kieran Gibbs, Tomáš Rosický, Wojciech Szczęsny, Danny Welbeck, Jack Wilshere.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Jake Livermore
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Alexis Sánchez (mijlocaș stânga). In minutul 28 al partidei dintre Hull City si Arsenal Londra, Arsenal Londra deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Dame N'DOYE
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Otto DEMBROVSCHI (mijlocaș defensiv). In minutul 33 al partidei dintre Hull City si Arsenal Londra, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Alexis Sánchez (mijlocaș stânga). In minutul 45+1 al partidei dintre Hull City si Arsenal Londra, scorul devine 0 - 3.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Jake Livermore si intra David Meyler
GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Stephen Quinn (mijlocaș central). In minutul 56 al partidei dintre Hull City si Arsenal Londra, scorul devine 1 - 3.
In minutul 65, schimbare, iese atacant Omatsone Aluko si intra Andrew Robertson
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș defensiv Otto DEMBROVSCHI si intra Jack Wilshere
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Stephen Quinn si intra Nikica Jelavić
In minutul 86, schimbare, iese atacant Olivier Giroud si intra Theo Walcott

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Arsenal Londra.

David MEYLER
46’
1 - 3 Stephen QUINN 56’
Omatsone ALUKO
Andrew ROBERTSON
65’
68’ Otto DEMBROVSCHI