Leicester City - Newcastle United - 02.05.2015 English version
Data disputării 02.05.2015 - 14:45
Stadion King Power
Localitatea Leicester

Meciul din data 02.05.2015 dintre echipele Leicester City si Newcastle United se disputa in localitatea Leicester pe stadionul King Power.

Leicester City: Jeffrey Schlupp, Kasper Schmeichel, Westley Morgan, Riyad Mahrez, Matthew James, Robert Huth, Esteban Cambiasso, Marc Albrighton, Leonardo Ulloa, Jamie Vardy, Marcin Wasilewski si rezervele: Christopher Wood, Andrej Kramarić, Paul Konchesky, Dean Hammond, Ritchie De Laet, Mark Schwarzer, Daniel Drinkwater.

Newcastle United: Jonás Gutiérrez, Jack Colback, Fabricio Coloccini, Paul Dummett, Daryl Janmaat, Tim Krul, Ayoze Pérez, Emmanuel Rivière, Moussa Sissoko, Ryan Taylor, Mike Williamson si rezervele: Samuel Ameobi, Vurnon Anita, Mihai IONESCU, Rémy Cabella, Siem de Jong, Freddie Woodman, Mehdi Abeid.

GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Leonardo Ulloa (atacant). In minutul 01 al partidei dintre Leicester City si Newcastle United, Leicester City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Daryl Janmaat
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Westley Morgan (fundaș central). In minutul 17 al partidei dintre Leicester City si Newcastle United, scorul devine 2 - 0.
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Jonás Gutiérrez
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Matthew James
In minutul 48, Leicester City - Newcastle United, scor 3 - 0, gol din penalty transformat pentru Leicester City de Leonardo Ulloa
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Mike Williamson
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ryan Taylor si intra Siem de Jong
In minutul 62, jucatorul echipei Newcastle United, Mike Williamson a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Newcastle United ramane din minutul 62 in 10 jucatori.
In minutul 64, schimbare, iese atacant Emmanuel Rivière si intra Vurnon Anita
In minutul 68, schimbare, iese fundaș central Marcin Wasilewski si intra Ritchie De Laet
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Paul Dummett
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Esteban Cambiasso si intra Dean Hammond
In minutul 74, schimbare, iese atacant Ayoze Pérez si intra Mihai IONESCU
In minutul 78, schimbare, iese atacant Leonardo Ulloa si intra Andrej Kramarić
In minutul 90+1, jucatorul echipei Newcastle United, Daryl Janmaat a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Newcastle United ramane din minutul 90+1 in 9 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Leicester City.

1 - 0 Leonardo ULLOA 01’
16’ Daryl JANMAAT
2 - 0 Westley MORGAN 17’
28’ Jonás GUTIERREZ
Matthew JAMES 29’
3 - 0 penalty Leonardo ULLOA 48’
55’ Michael WILLIAMSON
58’ Ryan TAYLOR
Siem DE JONG
62’ Michael WILLIAMSON
64’ Emmanuel RIVIERE