Sunderland AFC - Southampton FC - 02.05.2015 English version
Data disputării 02.05.2015 - 17:00
Stadion Stadium of Light
Localitatea Southampton

Meciul din data 02.05.2015 dintre echipele Sunderland AFC si Southampton FC se disputa in localitatea Southampton pe stadionul Stadium of Light.

Sunderland AFC: Sebastián Coates, John O'Shea, Sebastian Larsson, Billy Jones, Daniel Graham, Jordi Gómez, Jermain Defoe, Lee Cattermole, Connor Wickham, Patrick van Aanholt, Costel Fane PANTILIMON si rezervele: Vito Mannone, Constantin MOLDOVEANU, William Buckley, Liam Bridcutt, Anthony Reveillere, Santiago Vergini.

Southampton FC: Victor Wanyama, James Ward-Prowse, Maya Yoshida, Graziano Pellè, Sadio Mané, Shane Long, José Fonte, Kelvin Davis, Nathaniel Clyne, Ryan Bertrand si rezervele: Matt Targett, Filip Đuričić, Harrison Reed, Paulo Gazzaniga, Florin GARDOȘ, Eljero Elia, Steven Davis.

In minutul 21, Sunderland AFC - Southampton FC, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Sunderland AFC de Jordi Gómez
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Sadio Mané (mijlocaș central). In minutul 22 al partidei dintre Sunderland AFC si Southampton FC, Southampton FC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 31, schimbare, iese fundaș central John O'Shea si intra Santiago Vergini
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Billy Jones
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Shane Long si intra Filip Đuričić
In minutul 54, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Southampton FC, James Ward-Prowse. Southampton FC va trebui sa trebui sa joace restul de 36 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Lee Cattermole
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Victor Wanyama
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș defensiv Victor Wanyama si intra Steven Davis
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Sadio Mané si intra Eljero Elia
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Sebastian Larsson si intra Jack Rodwell
In minutul 82, schimbare, iese atacant Jermain Defoe si intra Constantin MOLDOVEANU
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Graziano Pellè

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Sunderland AFC.

Santiago VERGINI
31’
Billy JONES 32’
46’ Shane LONG
Filip ĐURIČIĆ
54’ James WARD-PROWSE
2 - 1 penalty Jordi GOMEZ 55’
Lee CATTERMOLE 60’
63’ Victor WANYAMA
66’ Victor WANYAMA
Steven DAVIS
70’ Sadio MANE
Eljero ELIA
Sebastian LARSSON
Jack RODWELL
82’
Jermain DEFOE
Constantin MOLDOVEANU
82’
90+5’ Graziano PELLE