Tottenham Hotspur - Manchester City - 03.05.2015 English version
Data disputării 03.05.2015 - 18:00
Stadion White Hart Lane
Localitatea Londra

Meciul din data 03.05.2015 dintre echipele Tottenham Hotspur si Manchester City se disputa in localitatea Londra pe stadionul White Hart Lane.

Tottenham Hotspur: Daniel Rose, Ryan Mason, Hugo Lloris, Érik Lamela, Harry Kane, Federico Fazio, Christian Eriksen, Nacer Chadli, Nabil Bentaleb, Jan Vertonghen, Eric Dier si rezervele: DeAndre Yedlin, Roberto Soldado, Paulinho Júnior, Vlad Iulian CHIRICHEŞ, Emmanuel Adebayor, Benjamin Stambouli, Michel Vorm.

Manchester City: Joe Hart, Martín Demichelis, Fernandinho Luiz Roza, Fernando Reges, Aleksandar Kolarov, Frank Lampard, Eliaquim Mangala, James Milner, David Silva, Pablo Zabaleta, Sergio Agüero si rezervele: Wilfried Bony, Dedryck Boyata, Willy Caballero, Gaël Clichy, Edin Džeko, Samir Nasri, Bacary Sagna.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Sergio Agüero (atacant). In minutul 29 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Manchester City, Manchester City deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, James Milner
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Nabil Bentaleb
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Ryan Mason
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Christian Eriksen si intra Roberto Soldado
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Pablo Zabaleta
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ryan Mason si intra Paulinho Júnior
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Frank Lampard si intra Samir Nasri
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Aleksandar Kolarov
In minutul 76, schimbare, iese rezervă Samir Nasri si intra Wilfried Bony
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, David Silva
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Nacer Chadli si intra Emmanuel Adebayor
In minutul 89, schimbare, iese atacant Sergio Agüero si intra Dedryck Boyata
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Harry Kane

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Manchester City.

0 - 1 29’ Sergio AGUERO
41’ James MILNER
Nabil BENTALEB 42’
Ryan MASON 45+1’
Christian ERIKSEN
Roberto SOLDADO
59’
68’ Pablo ZABALETA
Ryan MASON
PAULINHO Júnior
70’
73’ Frank LAMPARD
Samir NASRI
74’ Aleksandar KOLAROV