Arsenal London - Swansea City - 11.05.2015 English version
Data disputării 11.05.2015 - 22:00
Stadion Emirates
Localitatea Londra

Meciul din data 11.05.2015 dintre echipele Arsenal Londra si Swansea City se disputa in localitatea Londra pe stadionul Emirates.

Arsenal Londra: Mesut Özil, Alexis Sánchez, Otto DEMBROVSCHI, David Ospina, Nacho Monreal, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Olivier Giroud, Francis Coquelin, Santiago Cazorla, Héctor BELLERIN si rezervele: Tomáš Rosický, Kieran Gibbs, Gabriel Armando de Abreu, Mathieu Flamini, Wojciech Szczęsny, Theo Walcott, Jack Wilshere.

Swansea City: Ki Sung-yueng, Jack Cork, Nathan Dyer, Łukasz Fabiański, Federico Fernández, Jefferson Montero, Àngel Rangel, Jonjo Shelvey, Gylfi Sigurðsson, Neil Taylor, Ashley Williams si rezervele: Leon Britton, Marvin Emnes, Bafétimbi Gomis, Matthew GRIMES, Ashley Richards, Gerhard Tremmel, Modou Barrow.

In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Jonjo Shelvey
In minutul 60, schimbare, iese fundaș dreapta Àngel Rangel si intra Ashley Richards
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș defensiv Francis Coquelin si intra Jack Wilshere
In minutul 69, schimbare, iese atacant Olivier Giroud si intra Theo Walcott
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Ki Sung-yueng si intra Bafétimbi Gomis
In minutul 79, schimbare, iese extremă dreapta Nathan Dyer si intra Modou Barrow
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Bafétimbi Gomis (rezervă). In minutul 85 al partidei dintre Arsenal Londra si Swansea City, Swansea City deschide scorul: 0 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Swansea City.