Aston Villa - West Ham United - 09.05.2015 English version
Data disputării 09.05.2015 - 17:00
Stadion Villa Park
Localitatea Birmingham

Meciul din data 09.05.2015 dintre echipele Aston Villa si West Ham United se disputa in localitatea Birmingham pe stadionul Villa Park.

Aston Villa: Kieran Richardson, Jores Okore, Charles N'Zogbia, Shay Given, Jack Grealish, Fabian Delph, Tom Cleverley, Christian Benteke, Leandro Bacuna, Ron Vlaar, Ashley Westwood si rezervele: Philippe Senderos, Andreas Weimann, Carlos Sánchez, Brad Guzan, Alan Hutton, Gabriel Agbonlahor, Joe Cole.

West Ham United: Morgan Amalfitano, Reece Burke, James Collins, Andrei SÂNTEAN, Miodrag MITROVIĆ, Stewart Downing, Carl Jenkinson, Cheikhou Kouyaté, Mark Noble, Kevin Nolan, Enner Valencia si rezervele: Jussi Jääskeläinen, Carlton Cole, Josh CULLEN, Anderson Luiz de Carvalho "NÉNÉ", Alexandre Song.

GOOOL! Gol marcat pentru Aston Villa de Tom Cleverley (mijlocaș central). In minutul 31 al partidei dintre Aston Villa si West Ham United, Aston Villa deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Charles N'Zogbia
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Morgan Amalfitano si intra Anderson Luiz de Carvalho "NÉNÉ"
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Kevin Nolan si intra Alexandre Song
In minutul 71, schimbare, iese atacant Charles N'Zogbia si intra Gabriel Agbonlahor
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Alexandre Song
In minutul 78, schimbare, iese fundaș dreapta Leandro Bacuna si intra Alan Hutton
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mark Noble si intra Carlton Cole
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant Jack Grealish si intra Carlos Sánchez

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Aston Villa.

Charles N'ZOGBIA 45+1’
46’ Morgan AMALFITANO