Chelsea London - Liverpool FC - 10.05.2015 English version
Data disputării 10.05.2015 - 18:00
Stadion Stamford Bridge
Localitatea Londra

Meciul din data 10.05.2015 dintre echipele Chelsea Londra si Liverpool FC se disputa in localitatea Londra pe stadionul Stamford Bridge.

Chelsea Londra: Cesc Fàbregas, John Terry, John Obi Mikel, Loïc Rémy, Filipe Luís, Ruben Loftus-Cheek, Branislav Ivanović, Eden Hazard, Thibaut Courtois, Kurt Zouma, Willian Borges si rezervele: Nemanja Matić, Didier Drogba, Juan Cuadrado, Gary Cahill, César Azpilicueta, Nathan Aké.

Liverpool FC: Martin Škrtel, Raheem Sterling, Simon Mignolet, Dejan Lovren, Constantin Cristian DIMA, Rickie Lambert, Jordan Henderson, Steven Gerrard, Philippe Coutinho, Emre Can, Glen Johnson si rezervele: Kolo Touré, Daniel Ward, Alberto Moreno, Jerome SINCLAIR, Lucas Leiva, Jordon Ibe, Joseph Allen.

In minutul 02, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Cesc Fàbregas
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de John Terry (fundaș central). In minutul 05 al partidei dintre Chelsea Londra si Liverpool FC, Chelsea Londra deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Constantin Cristian DIMA
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Martin Škrtel
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Rickie Lambert
In minutul 35, schimbare, iese fundaș central Kurt Zouma si intra Gary Cahill
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Branislav Ivanović
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Steven Gerrard (mijlocaș defensiv). In minutul 44 al partidei dintre Chelsea Londra si Liverpool FC, Liverpool FC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, John Obi Mikel
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ruben Loftus-Cheek si intra Nemanja Matić
In minutul 68, schimbare, iese atacant Rickie Lambert si intra Jerome SINCLAIR
In minutul 71, schimbare, iese extremă stânga Constantin Cristian DIMA si intra Jordon Ibe
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Steven Gerrard si intra Lucas Leiva
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Filipe Luís