Crystal Palace - Manchester United - 09.05.2015 English version
Data disputării 09.05.2015 - 19:30
Stadion Selhurst Park
Localitatea Londra

Meciul din data 09.05.2015 dintre echipele Crystal Palace si Manchester United se disputa in localitatea Londra pe stadionul Selhurst Park.

Crystal Palace: Wilfried Zaha, Glenn Murray, James McArthur, Joseph Ledley, Mile Jedinak, Damien Delaney, Yannick Bolasie, Pape SOUARÉ, Julián Speroni, Joel Ward, Scott Dann si rezervele: Jordon Mutch, Jason Puncheon, Martin Kelly, Wayne Hennessey, Lee CHUNG-YONG, Marouane Chamakh, Fraizer Campbell.

Manchester United: David de Gea, Marouane Fellaini, Ander Herrera, Phil Jones, Juan Mata, Wayne Rooney, Luke Shaw, Christopher Smalling, Antonio Valencia, Ashley Young, Daley Blind si rezervele: Patrick McNair, Jonathan Evans, Radamel Falcao, Nicolae IONESCU, Andreas PEREIRA, Víctor Valdés, James Wilson.

In minutul 19, Crystal Palace - Manchester United, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Manchester United de Juan Mata
In minutul 40, schimbare, iese fundaș stânga Luke Shaw si intra Jonathan Evans
In minutul 46, schimbare, iese atacant Wayne Rooney si intra Radamel Falcao
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Joseph Ledley si intra Jason Puncheon
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Ander Herrera
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Jason Puncheon (rezervă). In minutul 57 al partidei dintre Crystal Palace si Manchester United, Crystal Palace reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Marouane Fellaini (mijlocaș central). In minutul 78 al partidei dintre Crystal Palace si Manchester United, scorul devine 1 - 2.
In minutul 84, schimbare, iese fundaș central Christopher Smalling si intra Patrick McNair
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mile Jedinak si intra Lee CHUNG-YONG
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Wilfried Zaha si intra Marouane Chamakh

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Manchester United.

0 - 1 19’ penalty Juan MATA
40’ Luke SHAW
Johnny EVANS
46’ Wayne ROONEY
Radamel FALCAO
Joseph LEDLEY
Jason PUNCHEON
46’
55’ Ander HERRERA
1 - 1 Jason PUNCHEON 57’
1 - 2 78’ Marouane FELLAINI
84’ Christopher SMALLING