Everton FC - Sunderland AFC - 09.05.2015 English version
Data disputării 09.05.2015 - 14:45
Stadion Goodison Park
Localitatea Liverpool

Meciul din data 09.05.2015 dintre echipele Everton FC si Sunderland AFC se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Goodison Park.

Everton FC: John Stones, James McCarthy, Romelu Lukaku, WILLIE Hortencio Barbosa, Philip Jagielka, Tim Howard, Gareth Barry, Ross Barkley, Leighton Baines, Leon Osman, Séamus Coleman si rezervele: Aiden McGeady, Kevin Mirallas, Arouna Koné, Luke Garbutt, Muhamed Bešić, Steven Naismith, Joel Robles.

Sunderland AFC: Wesley Brown, Lee Cattermole, Sebastián Coates, Jermain Defoe, Jordi Gómez, Daniel Graham, Billy Jones, Sebastian Larsson, Costel Fane PANTILIMON, Patrick van Aanholt, Connor Wickham si rezervele: Constantin MOLDOVEANU, William Buckley, Steven Fletcher, Vito Mannone, Anthony Reveillere, Santiago Vergini, Liam Bridcutt.

In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Wesley Brown
GOOOL! Gol marcat pentru Sunderland AFC de Daniel Graham (atacant). In minutul 53 al partidei dintre Everton FC si Sunderland AFC, Sunderland AFC deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gareth Barry si intra Kevin Mirallas
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Jordi Gómez
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Jermain Defoe
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Séamus Coleman
In minutul 74, schimbare, iese atacant Daniel Graham si intra Constantin MOLDOVEANU
In minutul 74, schimbare, iese fundaș stânga Leighton Baines si intra Luke Garbutt
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Sebastian Larsson si intra Liam Bridcutt
In minutul 84, schimbare, iese extremă stânga Connor Wickham si intra Steven Fletcher
GOOOL! Gol marcat pentru Sunderland AFC de Jermain Defoe (extremă dreapta). In minutul 85 al partidei dintre Everton FC si Sunderland AFC, scorul devine 0 - 2.
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta WILLIE Hortencio Barbosa si intra Aiden McGeady
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Luke Garbutt

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Sunderland AFC.

GRAHAM
42’ Wesley BROWN
0 - 1 53’ Daniel GRAHAM
Gareth BARRY
Kevin MIRALLAS
62’
65’ Jordi GOMEZ
66’ Jermain DEFOE
Seamus COLEMAN 73’
74’ Daniel GRAHAM
Constantin MOLDOVEANU
Leighton BAINES
Luke GARBUTT
74’
84’ Sebastian LARSSON