Hull City - Burnley FC - 09.05.2015 English version
Data disputării 09.05.2015 - 17:00
Stadion KC Stadium
Localitatea Kingston upon Hull

Meciul din data 09.05.2015 dintre echipele Hull City si Burnley FC se disputa in localitatea Kingston upon Hull pe stadionul KC Stadium.

Hull City: Michael Dawson, Paul McShane, Jake Livermore, Tom Huddlestone, Stephen Harper, Ahmed Elmohamady, James Chester, Robert Brady, Omatsone Aluko, Dame N'DOYE, Stephen Quinn si rezervele: Allan McGregor, Nikica Jelavić, Alexandru Cătălin NEAGU, Alex Bruce, David Meyler, Liam Rosenior, Andrew Robertson.

Burnley FC: Matthew Taylor, Kieran Trippier, Jason Shackell, Ben Mee, Robert BOGDAN, Tom Heaton, George Boyd, Ashley Barnes, Scott Arfield, Michael Duff, Daniel Ings si rezervele: Fredrik ULVESTAD, Sam Vokes, Stephen Ward, Michael Keane, Michael Kightly, Lukas Jutkiewicz, Matthew Gilks.

In minutul 57, schimbare, iese fundaș central Paul McShane si intra Nikica Jelavić
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Jake Livermore si intra David Meyler
GOOOL! Gol marcat pentru Burnley FC de Daniel Ings (atacant). In minutul 62 al partidei dintre Hull City si Burnley FC, Burnley FC deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 66, schimbare, iese atacant Omatsone Aluko si intra Alexandru Cătălin NEAGU
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Nikica Jelavić
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Matthew Taylor si intra Stephen Ward
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Daniel Ings