Leicester City - Southampton FC - 09.05.2015 English version
Data disputării 09.05.2015 - 17:00
Stadion King Power
Localitatea Leicester

Meciul din data 09.05.2015 dintre echipele Leicester City si Southampton FC se disputa in localitatea Leicester pe stadionul King Power.

Leicester City: Westley Morgan, Riyad Mahrez, Matthew James, Robert Huth, Esteban Cambiasso, Marc Albrighton, Kasper Schmeichel, Jeffrey Schlupp, Leonardo Ulloa, Jamie Vardy, Marcin Wasilewski si rezervele: Daniel Drinkwater, David Nugent, Andrej Kramarić, Paul Konchesky, Anthony Knockaert, Dean Hammond, Ritchie De Laet, Mark Schwarzer.

Southampton FC: Sadio Mané, Harrison Reed, Victor Wanyama, Graziano Pellè, Paulo Gazzaniga, José Fonte, Eljero Elia, Steven Davis, Nathaniel Clyne, Ryan Bertrand, Toby Alderweireld si rezervele: Matt Targett, Maya Yoshida, Filip Đuričić, Shane Long, Florin GARDOȘ, Samuel Gallagher, Kelvin Davis.

GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Riyad Mahrez (atacant). In minutul 07 al partidei dintre Leicester City si Southampton FC, Leicester City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 13, schimbare, iese mijlocaș central Matthew James si intra Daniel Drinkwater
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Riyad Mahrez (atacant). In minutul 19 al partidei dintre Leicester City si Southampton FC, scorul devine 2 - 0.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Eljero Elia si intra Shane Long
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Steven Davis si intra Filip Đuričić
In minutul 70, schimbare, iese atacant Jamie Vardy si intra David Nugent
In minutul 78, schimbare, iese atacant Leonardo Ulloa si intra Dean Hammond
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Marcin Wasilewski

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Leicester City.