Newcastle United - West Bromwich Albion - 09.05.2015 English version
Data disputării 09.05.2015 - 17:00
Stadion St. James Park
Localitatea Newcastle-upon-Tyne

Meciul din data 09.05.2015 dintre echipele Newcastle United si West Bromwich Albion se disputa in localitatea Newcastle-upon-Tyne pe stadionul St. James Park.

Newcastle United: Ayoze Pérez, Emmanuel Rivière, Tim Krul, Jonás Gutiérrez, Paul Dummett, Fabricio Coloccini, Jack Colback, Vurnon Anita, Moussa Sissoko, Ryan Taylor, Rémy Cabella si rezervele: Ľubomír Šatka, Yoan Gouffran, Papiss Cissé, Samuel Ameobi, Mehdi Abeid, Rolando Aarons, Freddie Woodman.

West Bromwich Albion: Gareth McAuley, Christopher Brunt, Craig Dawson, Darren Fletcher, Craig Gardner, Joleon Lescott, Youssouf Mulumbu, Glyn Oliver Myhill , Jonas Olsson, Claudio Yacob, Victor Anichebe si rezervele: Christopher Baird, Saido Berahino, Brown Ideye, Callum McManaman, James Morrison, Jack Joseph ROSE, Andre Wisdom.

In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Jonás Gutiérrez
GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Victor Anichebe (atacant). In minutul 32 al partidei dintre Newcastle United si West Bromwich Albion, West Bromwich Albion deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Ayoze Pérez (mijlocaș dreapta). In minutul 41 al partidei dintre Newcastle United si West Bromwich Albion, Newcastle United reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Craig Dawson
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș central Youssouf Mulumbu si intra James Morrison
In minutul 69, schimbare, iese atacant Emmanuel Rivière si intra Papiss Cissé
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Craig Gardner si intra Saido Berahino
In minutul 78, schimbare, iese atacant Victor Anichebe si intra Callum McManaman
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Ryan Taylor
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, James Morrison
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ayoze Pérez si intra Samuel Ameobi
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Claudio Yacob
In minutul 90+2, schimbare, iese fundaș dreapta Vurnon Anita si intra Mehdi Abeid

1 - 1 AYOZE Pérez 41’
52’ Craig DAWSON
55’ Youssouf MULUMBU