Stoke City - Tottenham Hotspur - 09.05.2015 English version
Data disputării 09.05.2015 - 17:00
Stadion Britannia
Localitatea Stoke-en-Trent

Meciul din data 09.05.2015 dintre echipele Stoke City si Tottenham Hotspur se disputa in localitatea Stoke-en-Trent pe stadionul Britannia.

Stoke City: Ryan Shawcross, Erik Pieters, Steven N'Zonzi, Marc Muniesa, Mame Biram Diouf, Geoffrey Cameron, Jack Butland, Marko Arnautović, Charlie Adam, Jonathan Walters, Glenn Whelan si rezervele: Steven Sidwell, Philipp Wollscheid, Thomas Sørensen, Peter Odemwingie, Stephen Ireland, Phillip Bardsley, Peter Crouch.

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris, Nacer Chadli, Vlad Iulian CHIRICHEŞ, Eric Dier, Christian Eriksen, Federico Fazio, Harry Kane, Érik Lamela, Ryan Mason, Jan Vertonghen, Nabil Bentaleb si rezervele: Mousa Dembélé, Daniel Rose, Roberto Soldado, Benjamin Stambouli, Andros Townsend, Michel Vorm, DeAndre Yedlin.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Vlad Iulian CHIRICHEŞ
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Charlie Adam (mijlocaș central). In minutul 21 al partidei dintre Stoke City si Tottenham Hotspur, Stoke City deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Steven N'Zonzi (mijlocaș defensiv). In minutul 32 al partidei dintre Stoke City si Tottenham Hotspur, scorul devine 2 - 0.
In minutul 51, jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Vlad Iulian CHIRICHEŞ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Tottenham Hotspur ramane din minutul 51 in 10 jucatori.
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Nacer Chadli si intra Roberto Soldado
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Charlie Adam si intra Stephen Ireland
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Érik Lamela si intra Mousa Dembélé
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Jonathan Walters si intra Peter Odemwingie
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Mame Biram Diouf (atacant). In minutul 86 al partidei dintre Stoke City si Tottenham Hotspur, scorul devine 3 - 0.
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș defensiv Glenn Whelan si intra Steven Sidwell

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Stoke City.