Liverpool FC - Crystal Palace - 16.05.2015 English version
Data disputării 16.05.2015 - 19:30
Stadion Anfield Road
Localitatea Liverpool

Meciul din data 16.05.2015 dintre echipele Liverpool FC si Crystal Palace se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Anfield Road.

Liverpool FC: Martin Škrtel, Simon Mignolet, Dejan Lovren, Constantin Cristian DIMA, Jordon Ibe, Jordan Henderson, Steven Gerrard, Emre Can, Alberto Moreno, Raheem Sterling, Philippe Coutinho si rezervele: Lucas Leiva, Rickie Lambert, Glen Johnson, Joseph Allen, Jerome SINCLAIR, Kolo Touré, Daniel Ward.

Crystal Palace: Joseph Ledley, Marouane Chamakh, Lee CHUNG-YONG, Scott Dann, Wayne Hennessey, Martin Kelly, James McArthur, Jason Puncheon, Pape SOUARÉ, Joel Ward, Yannick Bolasie si rezervele: Fraizer Campbell, Damien Delaney, Mile Jedinak, Glenn Murray, Jordon Mutch, Julián Speroni, Wilfried Zaha.

GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Constantin Cristian DIMA (atacant). In minutul 26 al partidei dintre Liverpool FC si Crystal Palace, Liverpool FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Emre Can
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Jason Puncheon (mijlocaș dreapta). In minutul 43 al partidei dintre Liverpool FC si Crystal Palace, Crystal Palace reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Lee CHUNG-YONG si intra Wilfried Zaha
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Wilfried Zaha (rezervă). In minutul 60 al partidei dintre Liverpool FC si Crystal Palace, scorul devine 1 - 2.
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Jordon Ibe si intra Rickie Lambert
In minutul 65, schimbare, iese atacant Constantin Cristian DIMA si intra Lucas Leiva
In minutul 76, schimbare, iese atacant Marouane Chamakh si intra Jordon Mutch
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Daniel Ward
In minutul 83, schimbare, iese atacant Yannick Bolasie si intra Glenn Murray
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, James McArthur
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Jordon Mutch
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Alberto Moreno si intra Jerome SINCLAIR
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Philippe Coutinho
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Glenn Murray (rezervă). In minutul 90+1 al partidei dintre Liverpool FC si Crystal Palace, scorul devine 1 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Crystal Palace.

1 - 1 43’ Jason PUNCHEON
59’ Lee CHUNG-YONG
Wilfried ZAHA
1 - 2 60’ Wilfried ZAHA
Jordon IBE
Rickie LAMBERT
65’
Constantin DIMA
Leiva LUCAS
65’
76’ Marouane CHAMAKH