Manchester United - Arsenal London - 17.05.2015 English version
Data disputării 17.05.2015 - 18:00
Stadion Old Trafford
Localitatea Manchester

Meciul din data 17.05.2015 dintre echipele Manchester United si Arsenal Londra se disputa in localitatea Manchester pe stadionul Old Trafford.

Manchester United: Christopher Smalling, Ashley Young, Marcos Rojo, Juan Mata, Phil Jones, Ander Herrera, Marouane Fellaini, David de Gea, Daley Blind, Antonio Valencia, Radamel Falcao si rezervele: Víctor Valdés, Patrick McNair, Nicolae IONESCU, Ángel Di María, Tyler Blackett, Robin van Persie, James Wilson.

Arsenal Londra: Nacho Monreal, Santiago Cazorla, Francis Coquelin, Olivier Giroud, Laurent Koscielny, Per Mertesacker, David Ospina, Otto DEMBROVSCHI, Alexis Sánchez, Mesut Özil, Héctor BELLERIN si rezervele: Mathieu Flamini, Gabriel Armando de Abreu, Kieran Gibbs, Tomáš Rosický, Wojciech Szczęsny, Theo Walcott, Jack Wilshere.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Ander Herrera (mijlocaș central). In minutul 30 al partidei dintre Manchester United si Arsenal Londra, Manchester United deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 61, schimbare, iese atacant Radamel Falcao si intra Robin van Persie
In minutul 72, schimbare, iese fundaș dreapta Héctor BELLERIN si intra Theo Walcott
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Santiago Cazorla si intra Jack Wilshere
In minutul 73, schimbare, iese fundaș stânga Marcos Rojo si intra Tyler Blackett
In minutul 74, schimbare, iese portar David de Gea si intra Víctor Valdés
In minutul 82, Manchester United - Arsenal Londra, scorul este 1 - 1. Autogol, inscris de Tyler Blackett
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexis Sánchez si intra Mathieu Flamini
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Ander Herrera

Robin VAN PERSIE
61’
72’ Héctor BELLERIN
Theo WALCOTT
73’ Santiago CAZORLA