Queens Park Rangers - Newcastle United - 16.05.2015 English version
Data disputării 16.05.2015 - 17:00
Stadion Loftus Road
Localitatea Lond

Meciul din data 16.05.2015 dintre echipele Queens Park Rangers si Newcastle United se disputa in localitatea Lond pe stadionul Loftus Road.

Queens Park Rangers: David Hoilett, Clinton Hill, Karl Henry, Robert Green, Leroy Fer, Richard Dunne, Steven Caulker, Joseph Barton, Charlie Austin, Chinedum Onuoha, Matthew Phillips si rezervele: Yun Suk-young, Alex McCarthy, Reece GREGO-COX, Darnell FURLONG, Brandon COMLEY, Shaun Wright-Phillips, Michael Doughty.

Newcastle United: Rémy Cabella, Jack Colback, Fabricio Coloccini, Paul Dummett, Jonás Gutiérrez, Daryl Janmaat, Tim Krul, Ayoze Pérez, Emmanuel Rivière, Moussa Sissoko, Ryan Taylor si rezervele: Yoan Gouffran, Mehdi Abeid, Samuel Ameobi, Vurnon Anita, Papiss Cissé, Freddie Woodman, Rolando Aarons.

GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Emmanuel Rivière (atacant). In minutul 24 al partidei dintre Queens Park Rangers si Newcastle United, Newcastle United deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 34, schimbare, iese portar Robert Green si intra Alex McCarthy
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Steven Caulker si intra Yun Suk-young
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga David Hoilett si intra Reece GREGO-COX
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Joseph Barton
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Matthew Phillips (mijlocaș dreapta). In minutul 54 al partidei dintre Queens Park Rangers si Newcastle United, Queens Park Rangers reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Leroy Fer (atacant). In minutul 61 al partidei dintre Queens Park Rangers si Newcastle United, scorul devine 2 - 1.
In minutul 63, schimbare, iese atacant Emmanuel Rivière si intra Papiss Cissé
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ryan Taylor si intra Rolando Aarons
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Rémy Cabella si intra Samuel Ameobi
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Yun Suk-young

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Queens Park Rangers.

Alex MCCARTHY
34’
Steven CAULKER
Suk-Young YUN
46’
David HOILETT
Reece GREGO-COX
46’
Joseph BARTON 50’
1 - 1 Matthew PHILLIPS 54’
2 - 1 Leroy FER 61’
63’ Emmanuel RIVIERE