Southampton FC - Aston Villa - 16.05.2015 English version
Data disputării 16.05.2015 - 14:45
Stadion St Mary's Stadium
Localitatea Southampton

Meciul din data 16.05.2015 dintre echipele Southampton FC si Aston Villa se disputa in localitatea Southampton pe stadionul St Mary's Stadium.

Southampton FC: Victor Wanyama, Graziano Pellè, Sadio Mané, Shane Long, Paulo Gazzaniga, José Fonte, Steven Davis, Nathaniel Clyne, Ryan Bertrand, Toby Alderweireld, James Ward-Prowse si rezervele: Matt Targett, Filip Đuričić, Harrison Reed, Florin GARDOȘ, Kelvin Davis, Maya Yoshida, Eljero Elia.

Aston Villa: Leandro Bacuna, Christian Benteke, Tom Cleverley, Fabian Delph, Shay Given, Jack Grealish, Alan Hutton, Charles N'Zogbia, Jores Okore, Ron Vlaar, Ashley Westwood si rezervele: Matthew Lowton, Brad Guzan, Carlos Sánchez, Philippe Senderos, Scott Sinclair, Andreas Weimann, Gabriel Agbonlahor.

GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Sadio Mané (mijlocaș stânga). In minutul 13 al partidei dintre Southampton FC si Aston Villa, Southampton FC deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Sadio Mané (mijlocaș stânga). In minutul 14 al partidei dintre Southampton FC si Aston Villa, scorul devine 2 - 0.
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Ashley Westwood
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Shane Long (mijlocaș dreapta). In minutul 26 al partidei dintre Southampton FC si Aston Villa, scorul devine 4 - 0.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Shane Long
GOOOL! Gol marcat pentru Aston Villa de Christian Benteke (atacant). In minutul 45+3 al partidei dintre Southampton FC si Aston Villa, scorul devine 4 - 1.
In minutul 57, schimbare, iese extremă dreapta Charles N'Zogbia si intra Gabriel Agbonlahor
In minutul 67, schimbare, iese fundaș dreapta Leandro Bacuna si intra Matthew Lowton
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Victor Wanyama
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș defensiv Steven Davis si intra Maya Yoshida
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central James Ward-Prowse si intra Filip Đuričić
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Graziano Pellè (atacant). In minutul 81 al partidei dintre Southampton FC si Aston Villa, scorul devine 5 - 1.
In minutul 82, schimbare, iese extremă stânga Jack Grealish si intra Scott Sinclair
In minutul 85, schimbare, iese atacant Graziano Pellè si intra Eljero Elia

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 1 pentru echipa Southampton FC.

3 - 0 Sadio MANE 16’
21’ Ashley WESTWOOD
4 - 0 Shane LONG 26’
Shane LONG 38’
4 - 1 45+3’ Christian BENTEKE
57’ Charles N'ZOGBIA