Swansea City - Manchester City - 17.05.2015 English version
Data disputării 17.05.2015 - 15:30
Stadion Liberty Stadium
Localitatea Swansea

Meciul din data 17.05.2015 dintre echipele Swansea City si Manchester City se disputa in localitatea Swansea pe stadionul Liberty Stadium.

Swansea City: Jonjo Shelvey, Gylfi Sigurðsson, Ashley Richards, Jefferson Montero, Bafétimbi Gomis, Federico Fernández, Łukasz Fabiański, Jack Cork, Neil Taylor, Ashley Williams, Nathan Dyer si rezervele: Gerhard Tremmel, Matthew GRIMES, Marvin Emnes, Leon Britton, Kyle Bartley, Modou Barrow, Dwight Tiendalli.

Manchester City: Aleksandar Kolarov, Sergio Agüero, Martín Demichelis, Joe Hart, Frank Lampard, Eliaquim Mangala, James Milner, David Silva, Yaya Touré, Pablo Zabaleta si rezervele: Wilfried Bony, Willy Caballero, Gaël Clichy, Edin Džeko, Stevan Jovetić, Vincent Kompany, Jesús Navas.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Yaya Touré (mijlocaș defensiv). In minutul 21 al partidei dintre Swansea City si Manchester City, Manchester City deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de James Milner (mijlocaș dreapta). In minutul 36 al partidei dintre Swansea City si Manchester City, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Gylfi Sigurðsson (mijlocaș central). In minutul 45 al partidei dintre Swansea City si Manchester City, scorul devine 1 - 2.
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, James Milner
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Frank Lampard si intra Jesús Navas
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Pablo Zabaleta
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Bafétimbi Gomis (atacant). In minutul 64 al partidei dintre Swansea City si Manchester City, Swansea City reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nathan Dyer si intra Modou Barrow
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Yaya Touré (mijlocaș defensiv). In minutul 74 al partidei dintre Swansea City si Manchester City, scorul devine 2 - 3.
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Fernandinho Luiz Roza
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Jonjo Shelvey si intra Leon Britton
In minutul 80, schimbare, iese Fernandinho Luiz Roza si intra Vincent Kompany
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Gylfi Sigurðsson si intra Marvin Emnes
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș defensiv Yaya Touré si intra Wilfried Bony
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Wilfried Bony (rezervă). In minutul 90+2 al partidei dintre Swansea City si Manchester City, scorul devine 2 - 4.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 2 pentru echipa Manchester City.

1 - 2 Gylfi SIGURDSSON 45’
50’ James MILNER
59’ Frank LAMPARD
Jesús NAVAS
61’ Pablo ZABALETA
2 - 2 Bafétimbi GOMIS 64’
Nathan DYER
Modou BARROW
73’
2 - 3 74’ Yaya TOURÉ
77’ Luiz FERNANDINHO
Jonjo SHELVEY
Leon BRITTON
78’
80’ Luiz FERNANDINHO