Tottenham Hotspur - Hull City - 16.05.2015 English version
Data disputării 16.05.2015 - 17:00
Stadion White Hart Lane
Localitatea Londra

Meciul din data 16.05.2015 dintre echipele Tottenham Hotspur si Hull City se disputa in localitatea Londra pe stadionul White Hart Lane.

Tottenham Hotspur: Daniel Rose, Ryan Mason, Hugo Lloris, Érik Lamela, Harry Kane, Federico Fazio, Christian Eriksen, Nacer Chadli, Nabil Bentaleb, Jan Vertonghen, Eric Dier si rezervele: DeAndre Yedlin, Roberto Soldado, Paulinho Júnior, Mousa Dembélé, Benjamin Stambouli, Andros Townsend, Michel Vorm.

Hull City: Nikica Jelavić, Robert Brady, James Chester, Michael Dawson, Ahmed Elmohamady, Stephen Harper, Tom Huddlestone, Paul McShane, David Meyler, Dame N'DOYE, Stephen Quinn si rezervele: Alex Bruce, Alexandru Cătălin NEAGU, Allan McGregor, Andrew Robertson, Liam Rosenior, Yannick Sagbo, Omatsone Aluko.

In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Ryan Mason
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Nacer Chadli (mijlocaș stânga). In minutul 54 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Hull City, Tottenham Hotspur deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Nabil Bentaleb
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Christian Eriksen si intra Mousa Dembélé
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Daniel Rose
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Daniel Rose (fundaș stânga). In minutul 61 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Hull City, scorul devine 2 - 0.
In minutul 62, schimbare, iese atacant Nikica Jelavić si intra Alexandru Cătălin NEAGU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Tom Huddlestone si intra Andrew Robertson
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ryan Mason si intra Benjamin Stambouli
In minutul 90, schimbare, iese atacant Harry Kane si intra Roberto Soldado
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, David Meyler

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Tottenham Hotspur.