West Bromwich Albion - Chelsea London - 18.05.2015 English version
Data disputării 18.05.2015 - 22:00
Stadion The Hawthorns
Localitatea West Bromwich Albion

Meciul din data 18.05.2015 dintre echipele West Bromwich Albion si Chelsea Londra se disputa in localitatea West Bromwich Albion pe stadionul The Hawthorns.

West Bromwich Albion: Glyn Oliver Myhill , Jonas Olsson, James Morrison, Gareth McAuley, Callum McManaman, Joleon Lescott, Darren Fletcher, Craig Dawson, Christopher Brunt, Saido Berahino, Claudio Yacob si rezervele: Brown Ideye, Andre Wisdom, Youssouf Mulumbu, Craig Gardner, Christopher Baird, Victor Anichebe, Jack Joseph ROSE.

Chelsea Londra: Nemanja Matić, John Terry, Loïc Rémy, Filipe Luís, Eden Hazard, Branislav Ivanović, Ruben Loftus-Cheek, Cesc Fàbregas, Thibaut Courtois, Diego Costa, Gary Cahill si rezervele: Nathan Aké, Juan Cuadrado, Isaiah BROWN, Jamal Blackman, César Azpilicueta, Andreas Christensen.

GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Saido Berahino (atacant). In minutul 09 al partidei dintre West Bromwich Albion si Chelsea Londra, West Bromwich Albion deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Diego Costa
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Darren Fletcher
In minutul 29, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Cesc Fàbregas. Chelsea Londra va trebui sa trebui sa joace restul de 61 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Jonas Olsson
In minutul 47, West Bromwich Albion - Chelsea Londra, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru West Bromwich Albion de Saido Berahino
In minutul 54, schimbare, iese atacant Callum McManaman si intra Craig Gardner
GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Christopher Brunt (atacant). In minutul 60 al partidei dintre West Bromwich Albion si Chelsea Londra, scorul devine 3 - 0.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Craig Gardner
In minutul 64, schimbare, iese atacant Diego Costa si intra Juan Cuadrado
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ruben Loftus-Cheek si intra Nathan Aké
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Loïc Rémy si intra Isaiah BROWN
In minutul 79, schimbare, iese atacant Saido Berahino si intra Brown Ideye
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Juan Cuadrado
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central James Morrison si intra Christopher Baird

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa West Bromwich Albion.

1 - 0 Saido BERAHINO 09’
28’ Diego COSTA
Darren FLETCHER 29’
29’ Cesc FABREGAS
Jonas OLSSON 37’
2 - 0 penalty Saido BERAHINO 47’
Callum MCMANAMAN
Craig GARDNER
54’
3 - 0 Christopher BRUNT 60’
Craig GARDNER 63’
64’ Diego COSTA
Juan CUADRADO
73’ Ruben LOFTUS-CHEEK