West Ham United - Everton FC - 16.05.2015 English version
Data disputării 16.05.2015 - 17:00
Stadion Boleyn Ground
Localitatea Londra

Meciul din data 16.05.2015 dintre echipele West Ham United si Everton FC se disputa in localitatea Londra pe stadionul Boleyn Ground.

West Ham United: Winston Reid, Enner Valencia, Alexandre Song, Mark Noble, Cheikhou Kouyaté, Carl Jenkinson, Miodrag MITROVIĆ, Andrei SÂNTEAN, James Collins, Carlton Cole, Stewart Downing si rezervele: Joseph O'Brien, Anderson Luiz de Carvalho "NÉNÉ", Elliot Lee, Matthew Jarvis, Jussi Jääskeläinen, Reece Burke, Morgan Amalfitano.

Everton FC: WILLIE Hortencio Barbosa, Gareth Barry, Séamus Coleman, Brendan Galloway, Tim Howard, Philip Jagielka, Romelu Lukaku, James McCarthy, Leon Osman, John Stones, Ross Barkley si rezervele: Muhamed Bešić, Luke Garbutt, Arouna Koné, Aiden McGeady, Kevin Mirallas, Steven Naismith, Joel Robles.

In minutul 14, schimbare, iese fundaș central James Collins si intra Reece Burke
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Winston Reid
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Séamus Coleman
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Gareth Barry
GOOOL! Gol marcat pentru West Ham United de Stewart Downing (atacant). In minutul 62 al partidei dintre West Ham United si Everton FC, West Ham United deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Leon Osman (mijlocaș stânga). In minutul 68 al partidei dintre West Ham United si Everton FC, Everton FC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 70, schimbare, iese atacant Carlton Cole si intra Anderson Luiz de Carvalho "NÉNÉ"
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Ross Barkley si intra Kevin Mirallas
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, James McCarthy
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta WILLIE Hortencio Barbosa si intra Aiden McGeady
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Brendan Galloway
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Romelu Lukaku (atacant). In minutul 90+3 al partidei dintre West Ham United si Everton FC, scorul devine 1 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Everton FC.

Reece BURKE
14’
Winston REID 26’
33’ Seamus COLEMAN
45’ Gareth BARRY
1 - 0 Stewart DOWNING 62’
1 - 1 68’ Leon OSMAN
Carlton COLE
NÉNÉ
70’
70’ Ross BARKLEY
Kevin MIRALLAS
74’ James MCCARTHY
78’ Hortencio Barbosa WILLIE
Aiden MCGEADY
90+1’ Brendan GALLOWAY
1 - 2 90+3’ Romelu LUKAKU