Arbitri asistenţi Vasile Marinescu, Mihai Marica
Arbitru observator Iulian Călin
Observator Eduard Alexandru
Spectatori 500

Meciul din data 20.02.2015 dintre echipele Viitorul Constanța si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu, Mihai Marica.

Viitorul Constanța: Cătălin Constantin MUNTEANU, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Cristian Marian MANEA, Bogdan Alexandru MITREA, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez, Alexandru BUZBUCHI, Romario Sandu BENZAR, Florin Lucian TĂNASE, Andrei SAVA, Ionuț Adrian PUȚANU si rezervele: Iulian MAMELE, Silviu Gabriel PANĂ, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Bănel NICOLIȚĂ, HENRIQUE De Jesus Bernardo, Cristian GAVRA, Călin Septimiu ALBUȚ.

FC Politehnica Iași: Gomo Richard ONDUKU, Ionuț Cosmin VOICU, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Florin Constantin PLĂMADĂ, Milan MITIĆ, Marius Ovidiu MIHALACHE, Branko GRAHOVAC, Bojan GOLUBOVIĆ, Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru Teofil CIUCUR, Lukács BŐLE si rezervele: Andu Marian MOISI, Liviu Ionuţ MIHAI II, Bojan MARKOVIĆ, Valentin COȘEREANU, Alessandro CAPARCO, Gabriel BOSOI, Alexandru BOICIUC.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Florin Lucian TĂNASE
In minutul 09, schimbare, iese portar Branko GRAHOVAC si intra Alessandro CAPARCO
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Alexandru Teofil CIUCUR (mijlocaș dreapta). In minutul 26 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Florin Constantin PLĂMADĂ (fundaș central). In minutul 45+2 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Politehnica Iași, scorul devine 0 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Lucian TĂNASE si intra HENRIQUE De Jesus Bernardo
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Constantin MUNTEANU si intra Bănel NICOLIȚĂ
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Cosmin VOICU
In minutul 73, schimbare, iese fundaș stânga Andrei SAVA si intra Cristian GAVRA
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Alexandru Teofil CIUCUR (mijlocaș dreapta). In minutul 86 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Politehnica Iași, scorul devine 0 - 3.
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru BUZBUCHI
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Gomo Richard ONDUKU
In minutul 89, schimbare, iese extremă dreapta Gomo Richard ONDUKU si intra Gabriel BOSOI
In minutul 90+1, schimbare, iese atacant Bojan GOLUBOVIĆ si intra Alexandru BOICIUC

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Florin TĂNASE 07’
09’ Branko GRAHOVAC
Alesandro CAPARCO
0 - 1 26’ Alexandru CIUCUR
0 - 2 45+2’ Florin PLĂMADĂ
Florin TĂNASE
Bernardo HENRIQUE
46’
Cătălin MUNTEANU
Bănel NICOLIȚĂ
46’
BENZAR Romario 56’
59’ Ovidiu MIHALACHE
67’ Ionuţ VOICU
Andrei SAVA
Cristian GAVRA
73’
Alexandru MITRIȚĂ 79’
Cristian DAMINUȚĂ 81’
0 - 3 86’ Alexandru CIUCUR
Alexandru BUZBUCHI 88’
89’ Gomo ONDUKU
Gabriel BOSOI
90+1’ Bojan GOLUBOVIĆ