Arbitri asistenţi Miclos Nagy, Mircea Orbuleț
Arbitru observator Vlad Bârleanu
Observator Mircea Călin
Spectatori 2.000

Meciul din data 20.02.2015 dintre echipele Petrolul Ploiești si FC Brașov se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Nagy, Mircea Orbuleț.

Petrolul Ploiești: Ionuț Andrei PETELEU, Gevaro NEPOMUCENO, Laurențiu Nicolae MARINESCU, George Alexandru MAREŞ, Ioan Constantin FILIP, GERALDO Washington Regufe Alves, Pablo DE LUCAS Torres, Victoraș ASTAFEI, Jean-Sony ALCÉNAT, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Peterson dos Santos PEÇANHA si rezervele: Jean-Alain Andre FANCHONE, Patrick N'KOYI-Kiabu, Alexandru Cătălin COMAN, Mirel Georgian BOLBOAŞĂ, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Marian Dean BEȚA, Roberto ALECSANDRU.

FC Brașov: Bogdan Adrian STRĂUȚ, Damir ZLOMISLIĆ, Leopold NOVAK, Șerban MORARU, Andrei Daniel MARINESCU, Mislav LEKO, Tomislav JURIĆ, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Marko BENCUN, Adnan AGANOVIĆ, Artjom ARTJUNIN si rezervele: Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Saša NOVAKOVIĆ, Gabriel Eugen MATEI, Cristian George GANEA, Florin IACOB, Vlăduț Vasile BOȚIA, Liviu Adrian GANEA.

In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Victoraș ASTAFEI
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Ioan Constantin FILIP
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Marian Constantin CONSTANTINESCU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gevaro NEPOMUCENO si intra Patrick N'KOYI-Kiabu
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Damir ZLOMISLIĆ si intra Cristian George GANEA
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de FILIPE Andrade TEIXEIRA (mijlocaș central). In minutul 74 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Brașov, Petrolul Ploiești deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 76, schimbare, iese atacant George Alexandru MAREŞ si intra Jean-Alain Andre FANCHONE
In minutul 86, schimbare, iese extremă dreapta Marian Constantin CONSTANTINESCU si intra Liviu Adrian GANEA
In minutul 87, schimbare, iese fundaș stânga Ionuț Andrei PETELEU si intra Alexandru Cătălin COMAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Petrolul Ploiești.

Ioan FILIP 45+1’
54’ Marian CONSTANTINESCU
Gevaro NEPOMUCENO
Patrick N'KOYI
63’
69’ Damir ZLOMISLIĆ
Cristian GANEA
1 - 0 FILIPE TEIXEIRA 74’
George MAREŞ
Jean-Alain FANCHONE
76’
86’ Marian CONSTANTINESCU