Arbitri asistenţi Marius Marchidanu, Imre Bucsi
Arbitru observator Marian Barbu
Observator Mihai Stancu
Spectatori 4.000

Meciul din data 21.02.2015 dintre echipele Oțelul Galați si Dinamo București se disputa in localitatea Galați pe stadionul Oțelul. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Robert Dumitru impreuna cu arbitrii asistenti Marius Marchidanu, Imre Bucsi.

Oțelul Galați: Daniel POPESCU, Yves Makabu-MA-KALAMBAY, Mihai Daniel LECA, Laurențiu Cătălin IORGA, Jugurtha HAMROUN, Stelian Nicolae CUCU, Florin Lucian CERNAT, Sanaa ALTAMA, Athos SOLOMOU, Hélder Luís Lopes Vieira TAVARES, Alexandru TUDORIE si rezervele: Lucian MURGOCI, Robert Adrian TĂTAR, Constantin MIŞELĂRICU, George Andrei MIRON, Dumitru Emanoil HOTOBOC, Rúben Luís Maurício BRÍGIDO, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU.

Dinamo București: Nicolae Adrian GRIGORE, Marius Silviu ALEXE, BOUBACAR Mansaly, Gordan BUNOZA, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Gheorghe Teodor GROZAV, Kristijan NAUMOVSKI, Ionuț NEDELCEARU, Marius Constantin NICULAE, Dorin ROTARIU, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO" si rezervele: Kamil BILIŃSKI, Marian CRISTESCU, Collins Ngoran Suiru FAI, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Ricardo Jorge Tavares MACHADO, Alexandru Traian MARC, Hatem ABD ELHAMED.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Marius Constantin NICULAE (atacant). In minutul 44 al partidei dintre Oțelul Galați si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Marius Constantin NICULAE
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Laurențiu Cătălin IORGA
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicolae Adrian GRIGORE si intra Hatem ABD ELHAMED
In minutul 64, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, BOUBACAR Mansaly
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dorin ROTARIU si intra Marian CRISTESCU
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian CERNAT si intra Robert Adrian TĂTAR
In minutul 79, schimbare, iese atacant Marius Constantin NICULAE si intra Kamil BILIŃSKI
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Laurențiu Cătălin IORGA si intra Rúben Luís Maurício BRÍGIDO

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dinamo București.

0 - 1 44’ Marius NICULAE
45’ Marius NICULAE
Laurențiu IORGA 49’
64’ Nicolae GRIGORE
Hatem ABD ELHAMED
Alexandru TUDORIE
Răzvan GRĂDINARU
64’
66’ Mansaly BOUBACAR
71’ Dorin ROTARIU
Marian CRISTESCU
Florin CERNAT
Robert TĂTAR
79’
79’ Marius NICULAE
Kamil BILIŃSKI
80’ Ștefan BĂRBOIANU