Arbitri asistenţi Adrian Ghinguleac, Sebastian Gheorghe
Arbitru observator Stelian Slabu
Observator Paul Cazan
Spectatori 5.000

Meciul din data 22.02.2015 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Rapid București se disputa in localitatea București pe stadionul Steaua. in fata a 5.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Ghinguleac, Sebastian Gheorghe.

Fotbal Club FCSB: George Marius ȚUCUDEAN, Adrian POPA, Paul PAPP, Srdjan LUCHIN, GUILHERME Haubert Sityá, Valentin Alexandru COJOCARU, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Nicandro BREEVELD, Cristian TĂNASE, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Lucian Ionuț FILIP si rezervele: Raul Andrei RUSESCU, Nicolae Claudiu STANCIU, Florin Constantin NIȚĂ, Ionuț NEAGU II, Gabriel Cristian IANCU, Alexandru BOURCEANU, Alin Dorinel TOȘCA.

Rapid București: Rihairo MEULENS, Aritz BORDA Etxezarreta, Miloš BUCHTA, Aritz López GARAI, Marcel GECOV, Tomáš JOSL, Daniel George NICULAE, Daniel Gabriel PANCU, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Pavel ČMOVŠ, Fredua Buadee BENSON Erchiah si rezervele: Mircea Alexandru BORNESCU, Andrei Ionuţ CERLINCĂ, Alexandru Angelo DAN, Joan ORIOL i Gràcia, RUI MIGUEL Melo Rodrigues, Jérémy SAPINA, Nicolae VASILE.

In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Adrian POPA
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Srdjan LUCHIN
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Srdjan LUCHIN si intra Alexandru BOURCEANU
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș central Daniel Gabriel PANCU si intra RUI MIGUEL Melo Rodrigues
In minutul 55, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Raul Andrei RUSESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Rapid București de Marcel GECOV (mijlocaș defensiv). In minutul 60 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Rapid București, Rapid București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Raul Andrei RUSESCU
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicandro BREEVELD si intra Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Rihairo MEULENS
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cristian TĂNASE
In minutul 80, schimbare, iese extremă dreapta Rihairo MEULENS si intra Alexandru Angelo DAN
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Aritz López GARAI
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Lucian Ionuț FILIP
In minutul 90, schimbare, iese extremă stânga Daniel George NICULAE si intra Andrei Ionuţ CERLINCĂ
In minutul 90+3, jucatorul echipei Rapid București, Cristian Ionuţ SĂPUNARU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Rapid București ramane din minutul 90+3 in 10 jucatori.
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicolae Claudiu STANCIU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Rapid București.

Alexandru BOURCEANU
46’
52’ Daniel PANCU
RUI MIGUEL
George ȚUCUDEAN
Raul RUSESCU
55’
0 - 1 60’ Marcel GECOV
Raul RUSESCU 63’
Nicandro BREEVELD
Nicușor STANCIU
64’
69’ Rihairo MEULENS
73’ Cristian SĂPUNARU
TĂNASE Cristian 75’
80’ Rihairo MEULENS
Alexandru DAN
82’ Aritz GARAI
Lucian FILIP 87’
90’ Daniel NICULAE
Andrei CERLINCĂ
90+3’ Cristian SĂPUNARU