Arbitri asistenţi Miclos Nagy, Sebastian Stoianov
Arbitru observator Ionuț Coza
Observator Iulius Nemțanu
Spectatori 1.000

Meciul din data 28.02.2015 dintre echipele FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Chivulete impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Nagy, Sebastian Stoianov.

FC Politehnica Iași: Ionuț Cosmin VOICU, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Gomo Richard ONDUKU, Florin Constantin PLĂMADĂ, Milan MITIĆ, Marius Ovidiu MIHALACHE, Branko GRAHOVAC, Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru Teofil CIUCUR, Lukács BŐLE, Bojan GOLUBOVIĆ si rezervele: Alexandru BOICIUC, Bojan MARKOVIĆ, Liviu Ionuţ MIHAI II, Valentin COȘEREANU, Alessandro CAPARCO, Narcis Iulian BĂDIC, Gabriel BOSOI.

Gaz metan Mediaș: Sergiu Horațiu MUTH, Valentin Iulian CREȚU, Iulian Lucian CRISTEA, Alexandru Paul CURTEAN, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Dan Mihai ROMAN, Aymen TAHAR, Cristian TODEA, Julián Alberto VELÁZQUEZ, Victor Da Silva Medeiros "VITINHO", Octavian ABRUDAN si rezervele: Godfred BEKOÉ, Ciprian Marius BOTOŞER, Ionuț Arghir BUZEAN, Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Alexandru MUNTEANU, Bogdan Valentin VIŞA, Radu Neculai ZAHARIA.

In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Octavian ABRUDAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Bojan GOLUBOVIĆ (atacant). In minutul 35 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș dreapta Victor Da Silva Medeiros "VITINHO" si intra Godfred BEKOÉ
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Florin Constantin PLĂMADĂ
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Godfred BEKOÉ
In minutul 69, schimbare, iese fundaș dreapta Valentin Iulian CREȚU si intra Alexandru MUNTEANU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Gabriel BOSOI
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Ștefan ENESCU
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Paul CURTEAN si intra Cosimo Andrea FIGLIOMENI
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga Lukács BŐLE si intra Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 89, schimbare, iese atacant Gomo Richard ONDUKU si intra Bojan MARKOVIĆ
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru ȚIGĂNAȘU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

ROMAN
32’ Octavian ABRUDAN
1 - 0 Bojan GOLUBOVIĆ 35’
36’ Alexandru CURTEAN
55’ Medeiros VITINHO
Godfred BEKOÉ
Florin PLĂMADĂ 62’
63’ Godfred BEKOÉ
69’ Valentin CREȚU
Alexandru MUNTEANU
Alexandru CIUCUR
Gabriel BOSOI
72’
Andrei ENESCU 73’
79’ Alexandru CURTEAN