Arbitri asistenţi Marius Nicoară, Ciprian Danșa
Arbitru observator Gabriel Stroe
Observator Cătălin Cursaru
Spectatori 1.500

Meciul din data 01.03.2015 dintre echipele FC Brașov si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară, Ciprian Danșa.

FC Brașov: Artjom ARTJUNIN, Tomislav JURIĆ, Florin IACOB, Cristian George GANEA, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Marko BENCUN, Adnan AGANOVIĆ, Gabriel Eugen MATEI, Damir ZLOMISLIĆ, Leopold NOVAK, Saša NOVAKOVIĆ si rezervele: Lucian GOIAN, Liviu Adrian GANEA, Mugurel Mihai BUGA, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Daniel MUTU, Șerban MORARU, Mislav LEKO.

Astra Giurgiu: Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Cristian Daniel OROŞ, Takayuki SETO, Vincent Fabien LABAN Bounayre, Toni GORUPEC, Gheorghe Mihai FLORESCU, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Gabriel Nicolae ENACHE, Constantin Valentin BUDESCU, Syam Habib BEN YOUSSEF si rezervele: Laurențiu Daniel RUS, Danu SPĂTARU, Fwayo TEMBO, Seidu YAHAYA, Valerică Marius GĂMAN, George Petruț GAVRILAŞ, William Douglas DE AMORIM.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Tomislav JURIĆ
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Gabriel Eugen MATEI
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Nicolae ENACHE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Cristian George GANEA (mijlocaș dreapta). In minutul 40 al partidei dintre FC Brașov si Astra Giurgiu, FC Brașov deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Vincent Fabien LABAN Bounayre si intra Danu SPĂTARU
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Gabriel Nicolae ENACHE si intra William Douglas DE AMORIM
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Marko BENCUN
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Danu SPĂTARU
In minutul 63, jucatorul echipei FC Brașov, Marko BENCUN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Brașov ramane din minutul 63 in 10 jucatori.
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Takayuki SETO si intra Fwayo TEMBO
In minutul 77, jucatorul echipei FC Brașov, Tomislav JURIĆ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Brașov ramane din minutul 77 in 9 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Fwayo TEMBO (rezervă). In minutul 80 al partidei dintre FC Brașov si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Adnan AGANOVIĆ si intra Lucian GOIAN
In minutul 88, schimbare, iese fundaș stânga Leopold NOVAK si intra Șerban MORARU
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant Marian Constantin CONSTANTINESCU si intra Mugurel Mihai BUGA

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

Gabriel MATEI 31’
32’ Gabriel ENACHE
1 - 0 Cristian GANEA 40’
46’ Vincent LABAN
Danu SPĂTARU
46’ Gabriel ENACHE
William DE AMORIM
Marko BENCUN 52’
53’ Danu SPĂTARU
Marko BENCUN 63’
70’ Constantin BUDESCU