Arbitri asistenţi Vasile Marinescu, Valentin Avram
Arbitru observator Florin Păunescu
Observator Adrian Ionescu
Spectatori 5.375

Meciul din data 28.02.2015 dintre echipele Dinamo București si Universitatea Cluj se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 5.375 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu, Valentin Avram.

Dinamo București: Kamil BILIŃSKI, Valentin Marius LAZĂR, Nicolae Adrian GRIGORE, Steliano FILIP, Collins Ngoran Suiru FAI, Gordan BUNOZA, Hatem ABD ELHAMED, Dorin ROTARIU, Marius Constantin NICULAE, Ionuț NEDELCEARU, Kristijan NAUMOVSKI si rezervele: Gheorghe Teodor GROZAV, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Marian CRISTESCU, Marius Silviu ALEXE, Alexandru Traian MARC, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Ricardo Jorge Tavares MACHADO.

Universitatea Cluj: Benjamin VAN DEN BROEK, Róbert VESELOVSKY, Marcel Sergio Orpheo ZIJLER, Dino ŠKVORC, Ionuț NEAG, Lóránt KOVÁCS, Raul Răzvan COSTIN, Raul Axente CIUPE, Geoffrey CASTILLION, Narcisse Kiswensia BAMBARA, Pablo Daniel CEPPELINI Gatto si rezervele: Daniel Santos MARTINS, Leonidas PANAGOPOULOS, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Vlad Călin MORAR, Valentin Ionuț LEMNARU, Petar JOVANOVIĆ, Andreas Cristian CALCAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Kamil BILIŃSKI (atacant). In minutul 28 al partidei dintre Dinamo București si Universitatea Cluj, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Dino ŠKVORC
In minutul 35, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lóránt KOVÁCS si intra Andreas Cristian CALCAN
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Ionuț NEDELCEARU si intra Ricardo Jorge Tavares MACHADO
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Kamil BILIŃSKI
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Narcisse Kiswensia BAMBARA
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dorin ROTARIU si intra Marius Silviu ALEXE
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marcel Sergio Orpheo ZIJLER si intra Vlad Călin MORAR
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Valentin Marius LAZĂR (mijlocaș stânga). In minutul 68 al partidei dintre Dinamo București si Universitatea Cluj, scorul devine 2 - 0.
In minutul 75, jucatorul echipei Universitatea Cluj, Narcisse Kiswensia BAMBARA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Universitatea Cluj ramane din minutul 75 in 10 jucatori.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Raul Răzvan COSTIN si intra Daniel Santos MARTINS
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicolae Adrian GRIGORE si intra Marian CRISTESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Kamil BILIŃSKI (atacant). In minutul 90+3 al partidei dintre Dinamo București si Universitatea Cluj, scorul devine 3 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Dinamo București.

1 - 0 Kamil BILIŃSKI 28’
30’ Dino ŠKVORC
35’ Lóránt KOVÁCS
Andreas CALCAN
Ionuț NEDELCEARU
Ricardo MACHADO
46’
Kamil BILIŃSKI 49’
60’ Narcisse BAMBARA
Dorin ROTARIU
Marius ALEXE
61’
62’ Sergio ZIJLER
Vlad MORAR
2 - 0 Valentin LAZĂR 68’
75’ Narcisse BAMBARA