Arbitri asistenţi Marius Marchidanu, Imre Bucsi
Arbitru observator Florin Marcu
Observator Marcel Vasile
Spectatori 2.000

Meciul din data 09.03.2015 dintre echipele Petrolul Ploiești si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Robert Dumitru impreuna cu arbitrii asistenti Marius Marchidanu, Imre Bucsi.

Petrolul Ploiești: Peterson dos Santos PEÇANHA, Ciprian VASILACHE, Mourad SATLI, Rodrigo PASTORINI de León, Laurențiu Nicolae MARINESCU, George Alexandru MAREŞ, Kristijan IPŠA, GERALDO Washington Regufe Alves, Victoraș ASTAFEI, Jean-Sony ALCÉNAT, FILIPE Andrade TEIXEIRA si rezervele: Ionuț Andrei PETELEU, Gevaro NEPOMUCENO, Jean-Alain Andre FANCHONE, Alberto COBREA, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Mohammed TCHITÉ, Ioan Constantin FILIP.

FC Politehnica Iași: Bojan GOLUBOVIĆ, Gabriel BOSOI, Narcis Iulian BĂDIC, Alexandru Teofil CIUCUR, Andrei Ștefan ENESCU, Branko GRAHOVAC, Marius Ovidiu MIHALACHE, Milan MITIĆ, Gomo Richard ONDUKU, Florin Constantin PLĂMADĂ, Ionuț Cosmin VOICU si rezervele: Fábio Farroco BRAGA, Alessandro CAPARCO, Valentin COȘEREANU, Mădălin CRENGĂNIŞ, Bojan MARKOVIĆ, Liviu Ionuţ MIHAI II, Alexandru BOICIUC.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Alexandru Teofil CIUCUR (mijlocaș stânga). In minutul 06 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Victoraș ASTAFEI si intra Ioan Constantin FILIP
In minutul 58, schimbare, iese atacant George Alexandru MAREŞ si intra Mohammed TCHITÉ
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Ciprian VASILACHE si intra Gevaro NEPOMUCENO
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș defensiv Milan MITIĆ si intra Fábio Farroco BRAGA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Fábio Farroco BRAGA (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Politehnica Iași, scorul devine 0 - 2.
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Gomo Richard ONDUKU si intra Valentin COȘEREANU
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Branko GRAHOVAC
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel BOSOI si intra Bojan MARKOVIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.