Arbitri asistenţi Miclos Nagy, Andrei Constantinescu
Arbitru observator Octavian Șovre
Observator Paul Mincu
Spectatori 1.000

Meciul din data 07.03.2015 dintre echipele Astra Giurgiu si FC Botoșani se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Feșnic impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Nagy, Andrei Constantinescu.

Astra Giurgiu: Syam Habib BEN YOUSSEF, Seidu YAHAYA, Takayuki SETO, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Valerică Marius GĂMAN, Toni GORUPEC, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Gabriel Nicolae ENACHE, William Douglas DE AMORIM, Constantin Valentin BUDESCU, George Petruț GAVRILAŞ si rezervele: Fwayo TEMBO, Laurențiu Daniel RUS, Cristian Daniel OROŞ, Alexandru IONIŢĂ II, Gheorghe Mihai FLORESCU, Aurelian Ionuț CHIȚU, Giannis ARABATZIS.

FC Botoșani: Paul Ștefan BATIN, Cristian DANCI, István Sándor FÜLÖP, Attila László HADNAGY, Florin Dorin ACSINTE, David Beniamin LAZAR, Quenten MARTINUS, Michael NGADEU-NGADJUI, Sergiu Adrian OLTEAN, Andrei Alexandru PATACHE, Neluț Stelian ROȘU si rezervele: Petre Daniel IVANOVICI, Mihai Cătălin BORDEIANU, Claudiu CODOBAN, Vasile Marius CURILEAC, Sergiu Victor HOMEI, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, Răzvan TINCU.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Valerică Marius GĂMAN (fundaș central). In minutul 12 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Botoșani, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, William Douglas DE AMORIM
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Gabriel Nicolae ENACHE (mijlocaș dreapta). In minutul 21 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
In minutul 25, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Florin Dorin ACSINTE. FC Botoșani va trebui sa trebui sa joace restul de 65 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Kehinde Abdul FATAI Feyi
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Fwayo TEMBO
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Paul Ștefan BATIN
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Seidu YAHAYA
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Quenten MARTINUS si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga István Sándor FÜLÖP si intra Sergiu Victor HOMEI
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Nicolae ENACHE si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 82, schimbare, iese atacant Kehinde Abdul FATAI Feyi si intra Gheorghe Mihai FLORESCU
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș defensiv Neluț Stelian ROȘU si intra Mihai Cătălin BORDEIANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

2 - 0 Gabriel ENACHE 21’
25’ Florin ACSINTE
Kehinde FATAI 50’
William DE AMORIM
Fwayo TEMBO
56’
Gabriel ENACHE 58’
58’ Paul BATIN
Seidu YAHAYA 59’
62’ Quenten MARTINUS