Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț, Sebastian Stoianov
Arbitru observator Vladimir Urzică
Observator Mircea Călin
Spectatori 5.000

Meciul din data 08.03.2015 dintre echipele Fotbal Club FCSB si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea București pe stadionul Steaua. in fata a 5.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Chivulete impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț, Sebastian Stoianov.

Fotbal Club FCSB: Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Alexandru BOURCEANU, Giedrius ARLAUSKIS, GUILHERME Haubert Sityá, Cristian TĂNASE, Nicolae Claudiu STANCIU, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Raul Andrei RUSESCU, Paul PAPP, Ionuț NEAGU II, Fernando Lopes dos Santos VARELA si rezervele: Rareș ENCEANU, Valentin Alexandru COJOCARU, Nicandro BREEVELD, George Marius ȚUCUDEAN, Alin Dorinel TOȘCA, Gabriel Cristian IANCU, Lucian Ionuț FILIP.

CFR 1907 Cluj: Ionuț Justinian LARIE, Antonio JAKOLIŠ, Mihai Adrian MINCĂ, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Grégory Victor TADÉ, Filip JAZVIĆ, Giorgi CHANTURIA, Ciprian Ioan DEAC, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Cătălin CARP si rezervele: Tiago Jorge Oliveira LOPES, Mihai-Radu KEREKI, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Sebastian Claudiu PETRUȘ, Daniel PÂRV, Szilard VERES, Remo AMADIO.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru BOURCEANU
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ionuț NEAGU II
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuț NEAGU II si intra Nicandro BREEVELD
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Nicolae Claudiu STANCIU si intra Gabriel Cristian IANCU
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru Mihăiță CHIPCIU
In minutul 60, schimbare, iese atacant Raul Andrei RUSESCU si intra George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicandro BREEVELD
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Paul PAPP
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cătălin CARP
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de George Marius ȚUCUDEAN (rezervă). In minutul 78 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CFR 1907 Cluj, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Giorgi CHANTURIA si intra Tiago Jorge Oliveira LOPES
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga Filip JAZVIĆ si intra Sergiu Dorin NEGRUȚ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Alexandru BOURCEANU 18’
22’ Ciprian DEAC
Ionuț NEAGU 37’
Ionuț NEAGU
Nicandro BREEVELD
46’
Nicușor STANCIU
Gabriel Cristian IANCU
46’
Alexandru CHIPCIU 46’
Raul RUSESCU
George ȚUCUDEAN
60’
Nicandro BREEVELD 64’
Paul PAPP 66’
68’ Cătălin CARP
1 - 0 George ȚUCUDEAN 78’
78’ Giorgi CHANTURIA
Tiago LOPES
82’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN